Avatar užívateľa
filipjarov

Čo má obsahovať ferratový set?

Chcem sa spýtať, čo obvykle obsahujú ferratové sety, ktoré si môžete kúpiť v športových obchodoch. Niekedy sa mi zdá, že tam niekde niečo prihodia a niekde niečo chýba.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4995 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
peterpanek

Ahoj, ferattových setov je na trhu viac, a obsahujú ± rovnaké veci, ale niekedy tam môže byť niečo navyše a niekedy tam niečo chýba. To závisí aj od tvojej potreby.
Tak napríklad:
Ferratový set PETZL za výhodnú cenu. Set obsahuje:

  • prilbu Elios, vyrábaná v dvoch veľkostiach
  • sedací úväz Pandion, univerzálna veľkosť
  • ferratový set Scorpio Vertigo Wire-Lock.

Ferratový set PETZL Scorpio Vertigo – je slučka tvaru Y s tlmičom pádu pre zaistené cesty, tzv. via ferraty s karabínami Vertigo Wire-Lock. Jednoducho sa používa: tlmič pohlcuje pádovú energiu tým, že sa v ňom pretrhá špeciálne prešitý, k tomu určený popruh. Tlmič pádu je uložený v púzdre opatrenom suchým zipsom. Je chránený pred odretím, ľahko sa dá skontrolovať jeho stav. Pružný oplet ramien slučky je veľmi praktický, neprekáža, karabíny sú blízko rúk. Karabíny sa jednoducho a rýchlo pripínajú, čo zvyšuje bezpečnosť pohybu. Tretie, kratšie rameno slučky je určené pre zapnutie k priečkam rebríka alebo pre postup tesne pozdĺž oceľového lana. Pútko z popruhu umožňuje slučku pripevniť na úväzok pomocou jednoduchého prusíku.

Zdroj: www.outland.sk/pro­duct/ferratovy-set-petzl-scorpio-vertigo-531/

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Šport