Avatar užívateľa
anonym

Čo je to vlastne debilita?

My ľudia si často nadávame do debilov, do debilných, ale čo je to vlastne tá debilita? Je to nejaká porucha psychiky? Je to príznak neiteligencie? Je to choroba?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pre koho je otázka zaujímavá? Jenifo, anonym před 5020 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
ciernak

Debilita je najľahšia a zároveň najrozšírenejšia forma duševnej zaostalosti, ktorá pokrýva asi 75% všetkých prípadov oligofrénie. Jej horná hranica takmer splýva s úrovňou normálnych ľudí. Na rozdiel od imbecilov dokážu debilovia – niekedy, aj keď s väčšou námahou, pričom niekoľkokrát opakujú určitú triedu – ukončiť základnú školu. Zriaďujú sa pre nich zvláštne školy, v ktorých sú vyučovacie metódy prispôsobené ich duševnej úrovni. Rozum týchto ľudí charakterizuje mnoho obmedzení uvedených aj v prípade imbecitlity, aj keď sú to obmedzenia menšieho rozsahu. Taktiež sa ťažko sústreďujú, myslia iba konkrétne, majú zníženú schopnosť chápať a pozorovať vzťahy a súvislosti, znalosti si osvojujú mechanicky, bez pochopenia. Ich mozog pracuje lenivo a iba pod nátlakom vychovávateľov, a to tiež len za predpokladu, že aj jedinec vynakladá veľké úsilie.

Zdroj: www.referaty.a­tlas.sk/vseobec­ne-humanitne/nauka-o-spolocnosti/31753/?pr­int=1

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
Jenifo

Debilita je vlastne diagnóza. Je zastaralá a už sa nepoužíva. Je to najslabsia forma slabomyselnosti. Potom je imbecil a idiot. Sú to ludia u ktorích sa mentálny vyvoj zastaví približne v desiatich rokoch. Sú schopný sa učiť a pracovať. Do určitej miery.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek