Avatar užívateľa
anonym

Čo je to pneumokok?

Počula som v poslednej dobe, že sa ľudia bavia o pneumokokovy, že dávajú zaočkovávať proti nemu deti. Čo je to pneumokok? Názov nejakého vírusu, alebo snáď choroba?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5016 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
jozo

Pneumokoky sú baktérie, ktoré patria k najčastějším sprievodcom život ohrozujúcích ochorení v dětskom veku. Predovšetkým u dojčiat a detí vo veku do piatich rokov. Dôsledkom pneumokokovej infekcie môžu byť doživotné následky napríklad epileptické záchvaty, hluchota, či oneskorený psychický vývoj, alebo v niektorých prípadoch smrť. V nose a hltanu má pneumokokoky približne 60% ľudí a to bez toho aby im spôsobily nejaké ochorenie. Od týchto prenášačov sa potom môžu kvapavkovou infekciou šíriť k rizikovým skupinám.
Pneumokokové infekcie je možné liečiť antibiotikami, ale tieto baktérie sú voči antibiotikám stále odolnejšie. K najobávanejším ochorením patrí napríklad pneumokokový zápal mozgových blan, ktorý začína vysokou horúčkou a neznesiteľnou bolesťou hlavy, nekľudnosťou, alebo tiež dezorientáciou, otupelosťou, zvarcaním, bezvedomím či krčami. Kojenci a malé deti sú spavé, apatické, smädné a majú zlú plačlivú náladu.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek