Avatar užívateľa
anonym

Čo je to numerológia?

Chcela by somm si ísť dať vyveštiť budúcnosť. Viem, že existuje veľa spôsobov ako vyložiť osud. Počula som, že okrem kariet a hviezd sa dá vyveštiť i pomocou akejsi numerológie. Čím sa numerológia zaoberá?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5108 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
lienka

Numerológia je veda o číslach. Úspechy v numerológii dosiahli už Egypťania (číslam dávali určitú zázračnú moc, z čísel sa veštilo a predpovedala budúcnosť) a v stredoveku to bola Kabala, ktorá každému predmetu prisudzovala určité číslo, ktoré predpovedalo jeho vlastnosti a osud.
V numerológii ide o to, že každý jednotlivec sa dá previesť na nejaké čísla, z ktorých sa potom dá skúmať osud alebo vlastnosti.
Numerológia na to používa dva základné prvky:
meno – čísla vygenerované z mena, slúžia na analýzu vlastností jedinca
dátum narodenia – čísla generované z dátumu narodenia, slúžia na predpovedanie osudu.
Základným prvkom numerológie sú základné primárne čísla 1,2,3,4,5,6,7,8,9.
Každé zo základných čísel má určité vlastnosti a zároveň medzi číslami sú určité vzťahy. Na základe týchto vzťahov medzi základnými číslami sa dá riadiť pri výbere priateľov, obchodných spoločníkov, či výbere životných partnerov. Pre numerológiu je vzácne presvedčenie, že živote človeka sú najdôležitejšie 3 čísla: je to rodné číslo, číslo mena a číslo vývoja.

Zdroj: www.znamenia.eu/

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
IvaMraz

Numerológia je nepochybne zaujímavý odbor, ale musím povedať, že ma vždy viac priťahovali horoskopy. Samozrejme je neberiem nijako prehnane vážne, ale keď nemám čo čítať pri káve, tak idem na https://www.as­trohoroskop.sk/ a vždy sa do toho tak zaseknem, že sa potom nemôžem odtrhnúť.

před 2084 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek