Avatar užívateľa
anonym

Čo je reflexná terapia?

Počula som že je to akási procedúra, ktorá pomáha liečiť ochorenia. Čo je na tom pravdy? Pri akých ochoreniach to zabera, alebo na aké orgány to zaberá? V čom spočíva reflexná liečba?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5085 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
veronikaiq

Reflexná terapia je veľmi stará metóda. Vychádza z poznania, že na ľudskom chodidle ide zmapovať celé telo. Každý orgán v tele má totiž svoje zrkadlo na nohách, alebo aspoň na jednej z nich. Pri hodinovej masáži sa určite dozvieš kde je problém tvojich problémov a ako sa ich zbaviť. Každá časť ľudského organizmu sa dá ovplivňovať pomocou stáčaia rôznych veĹkých plošiek či bodov umiestnených na ploske, päte, prstoch nohy a v okolí kotníku. Stláčaním alebo hladením týchto reflexných plošiek sa môže cielene liečiť príslušný orgán, alebo čásť tela, pokiaľ nedostatočne pracuje a potrebuje dodať energiu, alebo naopak ukľudniť, keď je v stave akútneho zápalu alebo bolesti. Masáž prebieha na masážnom lôžku najčastejšie v ľahu na chrbte. Je robená nasucho. Uvolňujú a preťahujú sa tak svaly, úpony a šľachy.
Reflexná terapia je vhodná:

  • pri bolestiach chrbtice
  • pri migrénach
  • pri bolestiach kĺbov
  • pri skolióze
  • pri alergiách

Reflexná terapia nieje vhodná:

  • u človeka, ktorý je krátko po transplantácii životne dôležitého orgánu
  • u tehotných žien

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
Led

Tento spôsob liečenia je založený na tom, že na nohách a rukách sa nachádzajú tzv. reflexné body, ktoré zodpovedajú jednotlivým orgánom, funkciám a častiam tela. Pôsobenie tlaku na tieto miesta povzbudzuje tok energie telom, upravuje funkciu nervov a prekrvenie; uvoľňuje celkové napätie a povzbudzuje telesné orgány k správnej činnosti.

Zdroj: http://primar­.sme.sk/c/411657­9/reflexna-terapia.html

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
Bumbes

Jen doplním, že tato léčebná metoda vychází ze základu původní čínské „akupresury“.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek