Avatar užívateľa
anonym

Čo je magnetoterapia?

Počula som, že je to akási alternatívna medicína, ktorá je dnes všeobecne uznávaná a má vedeckú podporu. Ako pôsobí magnetoterapia na človeka? Na čom je založený jej účinok? Ako funguje? Čo sa pri magnetoterapii používa a je to prírodná medicína?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? Jenifo před 4989 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
ciernak

Ide o prírodnú alternatívnu liečbu magnetmy. Veľa civilizácií pripisovalo magnetom magické schopnosti a nosili ich ako amulety, aby sa im uľavilo od bolesti. V 16. storočí švajčiarský alchimista a lékár Paracelsius objavil ich liečivé účinky. Ostatní vedci sa ním potom inšpirovali.
Magnetoterapia funguje tak, že bunky ľudského tela sú slabými magnetmi s južným a severným pólom. Ak sú bunky vystavené pôsobeniumagnetu s indukciou 300 a viac Gaussov, prijímajú jeho polarizáciu. Vtedy v nich dochádza k elektromagne­tickým biochemickým zmenám a tým k priaznivému ovplynieniu kostného, svalového, imunologického, hormonálneho, kardiovaskulárneho, tráviaceho a nervového systému. Pozitívne účinky má aj zmagnetizována voda, čaj, džús či telové oleje. Magnetoterapia je veľmi efektívna najmä v uvolňovaní bolesti. Keď telo príde do kotaktu s magnetmi, magnetické vlny prechádzajú tkanivami a stimulujú prúdenie krvi. ktoré uvolňuje bolesti a opuchy.
Magnetické pole pôsobí protizápalovo a hojivo, odstraňuje bolesti, uvolňuje svalové krče, rozšíruje cievy, uvolňuje škodlivé látky z tela a zmenšuje opuchy. Magnety pomôžu telu naštartovať jeho liečivé schopnosti.
Na trhnu je veľa produktov, ktoré využívajú liečivé účinky magnetického poľa. Predávajú sa magnetoterapeutické šperky, prístroje, bandáže, krčné goliere, čelenky a podložky, dokonca vložky do obuvi. Známe sú magnetroterape­utické náramky, ktoré sa vyrábajú z chirurgickej oceľe, titanu, medi, alebo hematitu a priaznivo tak ovlpyvňujú krvný obeh.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
Jenifo

Prvá zmienka o použití magnetu ako liečebného prostriedku sa datuje už do obdobia 3500r. pr.nl.l. v Číne. Vedecké základy pre magnetoterapiu boli položené na rozhraní 19. a 20.storočia v náväznosti na rozvoj fyziky, chémie a elektrofyziológie a J.C.Maxwell tieto poznatky zovšeobecnil v podobe tzv. maxwellovych rovníc.

Je vedecky dokázané, že magnetické pole s vhodnými parametrami má liečbené účinky v celej škále ochorení. Aplikáciou pulzného magnetického poľa dochádza k pozitívnym zmenám aktivity niektorých enzýmov a biochemických pochodov. V tkanivách vznikajú slabé elektrické prúdy, na ktoré reagujú ióny obsiahnuté v bunkách, čím dochádza k zmene povrchového elektrického potenciálu buniek, čím sa mení priepustnosť biologických membrán, ovplyvňuje sa transport dôležitých látok do bunky a opačne. Pre vypísanie čo všetko magnetoterapia ovplyvnuje by som potreboval tak dve strany A4. je toho veľa. Trávenie, krvný obeh, zlomeniny atď… .

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek