Avatar užívateľa
anonym

Čo je kineziologia?

Mám len malú predstavu čo to tá kineziologia je- viem, že sa to týky alternatívnej medicíny a že sa to týka nejakej aktivácie svalov- teda, že sa nejako zaktivizuje svalstvo na tele. Čo to kineziologia je? Odkiaľ je?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5033 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
veronikaiq

Hlavným cieľom tejto metódy je udržanie rovnovážneho zdravotného stavu pomocou svalov. Metóda sa zameriava na štúdium svalov a pohybov tela. Každá skupina svalov má vzťah k jednotlivým orgánom, zažívacím ústrojom, žľazám, kostiam a krvnému obehu. Vyšetrenie prebieha pomocou jemných tlakov, ktoré terapeut vykonáva na určitý sval. Jednotlivé svaly reagujú na negatívne informácie oslabením, alebo naopak napätím. Pomocou testovania svalov môže terapeut energetické kanály odblokovať. Ide o jednoduché pohyby, dotyky alebo masáže, po ktorých sa následne prejavia lepšie svalové reakcie. Takéto bloky vyvoláva hlavne stres a strach. Táto metóda je naprosto objektívna, ktorú sa môže naučiť každý.
Kineziológia bola objavená v 60. rokoch americkým chiropraktikom Georgom Goodheartom. Dlhodobá prax ho naviedla a následne mu potvrdila vzťah medzi rôznymi tlakovými bodmi, svalmi a jednotlivými orgánmi.

Zdroj: www.femme.sk/in­dex.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=297:ki­neziologia&ca­tid=32:zdravi­eaktualne&Ite­mid=39

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek