Avatar užívateľa
Cimbalbal

Čo by nemalo chýbať v detskej izbe?

Zaujímalo by ma, čo musí byť v detskej izbe… Aký nábytok, doplnky, osvetlenie..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pre koho je otázka zaujímavá? veronikaiq, HuRe před 4955 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
veronikaiq

V detskej izbe by mala vládnuť zábava a veselosť – od výberu farieb cez rozmiestnenie nábytku až po prístup k hračkám. Dôležité je však aj to, aby bola bezpečná, ľahko udržiavateľná a dobre organizovaná…
Detskej izbe nesmie chýbať prirodzené denné svetlo. Najmä písaciemu stolu treba venovať osobitú pozornosť. Má byť umiestnený tak, aby bol od okna dostatočne osvetlený.
Dbajte na kvalitné skrine s poličkami, ako aj na police na stene, ktorú poslúžia na ukladanie hračiek, kníh, či iných „nevyhnutností“ jej malého obyvateľa. Sú úsporné a ľahko upratateľné. Prospešné sú aj rôzne držiaky či vešiaky na stenu, kde možno zavesiť veci, na ktoré už nikde inde nezostalo miesto. Vhodným doplnkom je aj veľká škatuľa alebo drevená debnička, kde svoje miesto môžu mať hračky či iné predmety a vyhnú sa tak povaľovaniu po zemi. Mala byť však byť ľahko otvárateľná i zatvárateľná. Kľúčom k vytvoreniu ideálnej detskej izby je myslieť flexibilne. Potreby dieťaťa sa menia tak, ako sa vyvíja.

Zdroj: www.toptrendy­.sk/interier/det­ska-izba/rozvija-predstavivos-a-naui-poriadku-da-sa-to/

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
HuRe

Záleží pro jak staré (mladé) dítě je pokoj určený.
Od toho se odvíjí nábytek, doplňky, osvětlení i ostatní.
Je rozdíl zařizovat pokoj pro např.4 roky nebo 12 let.
Ale jak je výše uvedeno, některá obecná pravidla platí.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
Katka5666

Neviem koľko je vášmu dieťaťu, ale ak je už trochu väčšia malo by sa vyjadriť samo. Ja som nedávno so synom vyberala nové vybavenie do jeho izby a sám si ukázal v čom sa bude cítiť najlepšie. Najviac nám dalo zabrať vybrať koberec, ale našťastie ten správny mala predajňa kobercov Bánska Bystrica https://www.koberce-trend.cz/sk/pre­dajňa/Bansk%C3%A1%20B­ystrica.

před 230 dňami Odpovedať Nahlásiť
Avatar užívateľa
Terinatorrrr

Ak je to izbička pre školáka, tak by som sa určite zamerala aj na dostatočné osvetlenie. Nedávno som niekde čítala článok o tom, aký je tento aspekt dôležitý a ako ho veľa ľudí podceňuje. Základ by mala byť nejaká lampička na písacom stole. Myslím si ale, že ani stropné osvetlenie by sa určite nemalo podceňovať. Hlavné je, aby si dieťa nekazilo oči.

před 401 dňami Odpovedať Nahlásiť
Avatar užívateľa
Katka5666

Podľa mňa by nikdy nemali chýbať dekorácie do detského izby, aby sa tam deti cítili čo najlepšie. Mne sa podarilo nájsť skvelé dekorácie na internetových stránkach https://www.dre­amboutique.sk/de­koracie-do-detskej-izby/, ktoré ladia s nábytkom v izbe a deti sú s nimi veľmi spokojné. Musím však povedať, že to nebolo ľahké, pretože sú hocikedy vyberavé a náročné.

před 412 dňami Odpovedať Nahlásiť
Avatar užívateľa
Jana Peková

Zajímavé nápady jsem viděla na https://www.de­cormag.cz/inspi­race-jak-zaridit-detsky-pokoj/ . Rozhodně je podle mě zákald veselý pokoj.

před 1841 dňami Odpovedať Nahlásiť
Avatar užívateľa
Elektrikář

Není od věci dát tam dětem na zeď kus hobry , olištovat. Natřít latexem nebo zakrýt hezkou tapetou,Děti mají prostor kam si mohou věšet svě výkresy, později plagáty. Nebude te mít doma dírky a skvrny od lepicích pásek. Poličky na vystavení plyšáků později na knihy,a učení.Světla by mněli mit několik možností silné světlo když se chcete uklízet, další slabší pri odpočívání. Světlo na čtení, a osvětlení psacího stolu na učení.Kontejnery co sedají zasunout pod postel a další úložné prostory na prádlo a dětské poklady

před 4953 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Bývanie a záhrada