Avatar užívateľa
Cimbalbal

Čím viac zarábame,tým viac míňame?

Sledujem to na svojich rodičoch, neviem, možno som rovnaký ako oni,ale na nich sa mi to dokazuje lepšie. Jeden z rodičov získal lepšiu prácu a od vtedy sa u nás všetko prerába, renovuje, neustále kupuje nový nábytok… Ćasto úplne zbytočne vyhadzujeme veci, ktore mi od detstva boli blízke a sú stále funkčné. Tento trend, ale nejde zastaviť. Míňajú stále viac a viac.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? lienka před 5060 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Miňo

Je to tak – keď príde viac peňazí, človek si chce prirodzene vynahradiť to chýbajúce z minulosti…a tak renovuje, chodí športovať, kultúrne sa vyžiť. Akoby chcel čosi dobehnúť. Podobne je to Bratislava (veľké mesto) verzus vidiek. V BA sa viac zarába, ale aj oveľa viac míňa – objektívne, no aj subjektívne. Dôležité je preto zostať pri zemi a mne v tomto smere pomohli knihy od svetového finančníka Kiyosakiho. Finančná gramotnosť totiž neznamená peniaze zarábať, ale vedieť sa o ne starať. Dobré obdobia totiž zvyknú vystriedať menej úspešné časy…

Zdroj: http://www.kniz­nyweb.sk/jnp/cz/c­itatelia/author­s/data-autori-K-KIY-Kiyosaki_R_T___Lec­hterova_S_L_.html

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
skorcovaz

Áno, je to tak a pravdepodobne je to podvedomé, pretože nech som zarábala 50000,– Kč, alebo 8000,– Kč, nikdy som s tým nevyšla.. :)

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
Jenifo

Luxus je velmi príjemný. Ale aj drahý. Je pravda že každý z nás by chcel mať to čo nemá. Je to v ludskej povahe. A preto z vyšším príjmom sa zvyšujú naše nároky. Ako tu bolo spomenuté, ludia si chcú vynahradiť horšie a chudobnejšie obdobia. Čítal som štúdiu, že človek je spokojný pri zárobku 2000€. Všetko čo je menej, človeka nejako obmedzuje a všetko čo je viac je už zhýralosť a problémi s nou súviasiace nas stoja stale viac a viac peňazí. Byť bohatý je super. Ale treba to zvladnuť, čo nieje jednoduché. Investovať do bývania je rozumné. Ale treba rozlišovať čo je investícia a čo je zhýralosť.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Financie a podnikanie