Avatar užívateľa
Jenifo

Canabis-marihuana

Aky mate nazor na marihuanu? Pozna niekto jej vraj liečivé účinky? Myslíte že by sme mali následovať trend Českej republiky a legalizovať ju? Alebo suhlasíte s tym aby za nu bol rovnaký trest ako za heroín? Myslíťe že je nebezpečnejšia ako alkohol?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? Kika před 4941 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Kika

je to velmi individuálne niekto je po alkohole agresivný, niekto je nebezpečný znova po fajčení marihuany a môže ohrozit ostatných, každá droga nesie v sebe riziko, rovnako aj lieky a niektorí ludia nemusia ani brat drogy na to aby boli nebezpeční pre okolie. ja osobne by som bola za legalizovanie marihuany pretože nie je ani zdaleka tak silná a náviková ako iné drogy.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
ciernak

Treba povedať, že aj morfium je liek, ak sa užíva na lekársky predpis. Je pravdou, že medicína pozná účinky marihuany pri potláčaní nutkania na zvracanie a zvracania u ľudí chorých na rakovinu. Tiež sa poznajú jej účinky pri zmierňovaní nechutenstva u ľudí trpiacich na AIDS. No ako pri každej liečbe – aj tu platí, najskôr treba mať tú chorobu, na ktorú je daná droga určená. Marihuana v nijakom prípade nepôsobí preventívne.
Marihuana poškodzuje pamäť, znižuje psychickú aj fyzickú výkonnosť, v pokročilom štádiu závislosti sa objavuje atrofia pamäťových centier mozgu. Pri chronickom používaní marihuany sa objavuje strata motivácie, porucha pozornosti a trvalé zníženie intelektu.

Zdroj: /www.fekipc.es­tranky.cz/clan­ky/marihuana/ma­rihuana---myty-a-realita.html

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
Zdendo

Ja som proti. Tiež by sa k marihuane mali pridať aj cigarety! V súkromí nech si každý robí čo chce, pokiaľ tým niekoho neohrozuje, ale na verejnosti som i proti cigaretám, i proti alkoholu, o marihuane a drogách nehovoriac!

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek