Avatar užívateľa
anonym

Aký počítač?

Chcel by som si kúpiť počítač, ale neviem či bude lepší stolný PC s veľkým monitorom alebo malinky notebook na ľahké prenašanie. Aké počítače uprednostnujete? Poradíte mi čo bude výhodnejšie a aký počítač vyhovuje vám a prečo?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4982 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
jozo

My sme zo začiatku mali doma len stolný PC a boli sme nadmieru spokojní. Ale časom, keď sa rodina rozrástla a každý mal tu potrebu ísť na počítač zrovna v tu chvíľu ako ten druhý, sme zistili, že jeden počítač je málo. Tak sme to skúsili vyriešiť malým notebookom, ktorý ale nemal taký výkon ako stolný PC ( i keď v dnešnej dobe existujú už i notebooky s krásnym výkonom, len si je potrebné zaňe viacej priplatiť). Na niektoré veci ako sú hry, práca, upravovanie fotiek používame stolný PC, ale na skúknutie filmu s kabelom, ktorý sa pripojí do TV, či na surfovanie po internete je notebook skvelá vecička. Tiež si notebook nevieme vynachváliť vo chvíľach, keď ideme na dovolenku a zabalíme si ho so sebou a keď pustíme deťom na ňom rozprávky. Takto máme totiž kľudnejšiu dovolenku :o). No svet počítačov nieje zlý, ale nemalo by sa s tým preháňať :o). Vyber si podľa toho, načo ho najviac budeš chcieť používať, či ho využiješ na cesty, na presun do práce, alebo ho viac využiješ doma.

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
itsme

ahoj, úplne súhlasím s prvou odpoveďou. Je veľmi dôležité, na aké účely chceš počítač používať.

Domáci počítač je dobrý takmer na všetko, až na to, že ho nemôžeš bežne prenášať. Ak chceš napr. pozerať filmy alebo hrať hry, môžeš si dokúpiť repráky a rozmiestniť si ich po miestnosti a mať to tam skoro ako v kine.

Malý notebook je super v tom, že mu väčšinou vydrží batéria niekoľko hodín, aj 8. Môžeš ho so sebou nosiť ako taký väčší mobil. Ale nie je taký výkonný, plne stačí pre surfovanie na nete, ako prenosná kancelária (office).. Ale mne osobne sa zle číta z tak malej obrazovečky

veľký notebook sa už vyrovná stolnému pc. Daj si pozor, aby si si nekúpil taký s veľmi lesklým monitorom, všetko sa ti tam odráža.. hlavne pri sledovaní filmov.. Tiež si rozmysli, či ti stačí klasická notebooková klávesnica alebo radšej používaš aj samostatnú numerickú klávesnicu.

Na http://www.al­za.sk/Wizard.as­p?CatId=18842920 si môžeš krásne vybrať podľa parametrov Držím palce :)

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Elektronika