Avatar užívateľa
jozo

Aký máte názor na opitých ľudí za volantom?

Vláda chce opilcov za volantom trestať tým, že to bude označovať ako trestný čin. Aký máte nato názor? Čo si myslíte o pití za volantom?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pre koho je otázka zaujímavá? Jenifo, skorcovaz před 5016 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Jenifo

Ja osobne som za.. Ale riešil by som to od určitej hranice. Lebo je aj zostatkový alkohol. A to sa môže stať každému. Takže by som to asi riešil nejako zložitejšie. Vymeral by som hranicu kde by som to začal riešiť už ako trestný čin. Tak ako v iných štátoch je povolená legálna hranica. Nemusíme mať legalnu hranicu ale tiež mi príde hlúpe posielat ludí do vezenia za 0,02 promile.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
ciernak

Podľa mňa vláda dobre robí. Môj názor je, nech nesadá za volant človek, ktorý vypil čo i len malé pivo. Dokonca som sa dočítal, že môže nafúkať, keď vypije i par nealkoholických piv- tie tiež obsahujú sice malú dávku alkoholu, ale predsa. Tu nejde o to či vodič nafúka, alebo nie. Tu nejde len o jeho bezpečie, ale ide aj o bezpečie spolusediacich v aute, o vodičoch v iných autách a tiež o chodcov. Opitý za volantom ohrozuje všetkých nielen seba. Premňa je vodič, ktorý pil, alebo užil nejakú drogu nezodpovedný a už nikdy by som mu nedal sadnúť si za volant a kľudne nech je to ako trestný čin, nech si kľudne i odsedí pár dni vo väzení. A čo sa týka zvyškoveho alkoholu, tiež nech nesadá za volant pokiaľ pil veľa deň predtým.

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
skorcovaz

Možno do tých 0,3 promile by to nemuselo až tak vadiť.. Ale vyložená „opilosť“ by sa podľa mňa trestať mala! Nech je človek pod vplyvom akejkoľvek drogy, dvíha mu to sebavedomie a v pramávke je preto drzejší. Ľudia pod vplyvom majú potom tendenciu preceňovať svoje sily a skúsenosti s riadením, napr. aj v horšom počasí a neprispobuju sa okolitym podmienka..

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
Led

Plne súhlasím. Človek po požití alkoholu, prípadne iných návykových látok (nepriaznivo ovplyvňujúcich reakcie) nemá čo robiť za volantom, poznámka aj bicykla.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek