Avatar užívateľa
anonym

Aký mate nazor na klimatizaciu na pracovisku?

Ja mám pocit, že odkedy nám nainštalovali klimatizaciu do kancelárie, som častejšie chorá. Každý si ju nastavuje podľa seba a stale sa meni teplota v miestnosti, už mi to lezie na nervy. Ovplyvňuje klimatizacia zdravie človeka?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5006 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Jenifo

Určite ovplyvnuje. Či je to v miestnosti alebo v aute. Ja osobne sa nesťažujem, lebo mať v kancelárii 40 °C nieje moc prijemne. Klimatizacia by nemala presiahnuť rozdiel teploty o 6 °C v porovnaní z vonkajšou teplotou. Ale toto doporučenie dodržiava naozaj malokto. Ani ja. Treba sa vždy aklimatizovať. Vypnuť klimu tak pol hodinku pred tym ako vijdete z kancelarie von alebo 5 min v aute.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
ciernak

Množstvo klimatizovaného vzduchu spôsobuje únavu, ospalosť a vyčerpanie. Mikróby a plesne, ktoré sa nachádzajú vo vzduchotechnike a klimatizácii pri nedostatočnej údržbe, môžu zhoršovať alergiu a astmu. V prechodných obdobiach, sa zase môžu šíriť bakteriálne a vírusové infekcie. Každá žena, ktorá sa pravidelne stará o svoju pleť vie, že suchý vzduch z klimatizácie vysušuje pokožku a poškodzuje ochrannú funkciu kože.

Zdroj: www.femme.sk/in­dex.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=3692:ri­zikove-pracovisko&ca­tid=45:zenaaak­tualne&Itemid=54

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek