Avatar užívateľa
anonym

Aký je to štýl tanca breakdance?

Synovec sa to tomuto tancu venuje rok a pozval ma na nejakú sútaž, kde sa zúčastní so skupinou, v ktorej tancuje. Tak by som chcel o tom niečo viac vedieť.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4033 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
ciernak

Break dance alebo breakdance označuje viaceré formy tanca, ktoré vznikli medzi afroamerickou a portorikánskou mládežou v USA v 70. rokoch 20. storočia. Vyznačuje sa akrobatickými prvkami. Vznik a rozvoj tohto tanca je spätý s hip-hopom.
Breakdance sa dá rozčleniť:
-Breaking / B-boying" (pôvod v Južnom Bronxe, New York) je zložitá forma tanca, ktorá obsahuje akrobatické prvky (točenie na hlave, chrbte…). Tancuje sa na hladkej-vyleštenej, čistej, ploche.
-Poping a Electric Boogie (pôvod v Los Angeles, Kalifornia)- sú to mechanické pohyby podobné fiktívnym pohybom robota, bábiek či komixových figuriek.
-Loking -tancuje sa na hudbu typu funku, tento tanec je velmi veselý, ale zaroveň pohyby musia byť pevné
Breakdance obsahuje rône prvky:
-Uprocking - fiktívne bojovanie proti súperovi, provokačná gestikulácia, napodobňovanie bitky
-Toprock - tancovanie v stoji
-Footwork - tancovanie na zemi
-Powermoves- sú akrobatické elementy, medzi najdôležitejšie patria „windmill“, „Backspin“ (točenie sa na chrbte), -headspin-(točenie sa na hlave), „tracks“, „swipes“ a ďalšie
-Freez- označuje pózu pri skončení nejakej sady krokov alebo pohybov

Pri súťažiach v break dance proti sebe nastupujú jednotlivci, alebo skupiny (tzv. crews). Obvykle sa utvorí kruh, do ktorého vbiehajú tanečníci a predvádzajú svoje schopnosti. Medzinárodné súťaže sa nazývaju Battle (bitka tancov), rozhoduje odborná porota.

Zdroj: www. breakdance.sk

0 Nominácie Nahlásiť

Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek