Avatar užívateľa
anonym

Aký je rozdiel medzi Last minute a First minute?

Plánujeme dovolenku a pri prezeraní stránok cestovných kancelárii na nás stále vybehujú reklamy Last minute a First minute. Aký je v tom rozdiel?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5006 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Babo

Last minute- Je to niečo ako dovolenka na poslednú chvílu to znamená ze vám mozu kedykolvek zavolat ze sú volné miesta a vy mozete letiet… First minute- to znamená že si mozete objednať dovolenku uz o neaký dlhsí cas popredu napríklad pol roka

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
ciernak

Last minute: Toto slovné spojenie znamená v preklade „posledná chvíľa“, teda ide o objednanie dovolenky v posledný možný termín a tak si zabezpečiť podobne výhodnú cenu ako pri First minute. Cestovné kancelárie si každoročne objednávajú určitý počet miest v hoteloch a iných zariadeniach a pokiaľ tento počet nenaplnia, ponúknu zájazd ako Last minute a tak sa stáva výhodný pre obe strany. CK (cestovné kancelárie) dovolenku predajú a zároveň ju máte za výbornú cenu. Takýto typ dovolenky je veľmi obľúbený a využívaný stále viacerými zákazníkmi.
First minute: Ide o objednanie dovolenky v predstihu, čím si zabezpečíte výraznú zľavu dovolenky oproti bežnej cene. Lacná a dobrá dovolenka je jedna z najväčších výberových faktorov bežného spotrebiteľa. Ponuka takéhoto typu zájazdu je bohatá a vyberie si určite každý z vás.

Zdroj: www.rozdiely.sk/roz­diel-medzi-last-minute-a-first-minute/

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
Katka5666

Ja by som si nechala páčiť dovolenku na jachte. My sme tento rok boli obytným autom na dovolenke po Českej republike. Na chladnejšie večery som nám kúpila vlnené vesty https://www.vlneny-tovar.sk/vlnene-vesty/, aby bol náš chrbát v teple. Nie sme už najmladší a musíme na seba dávať trochu pozor. Celá dovolenka bola fajn a už sa teším až si zase niekam vyjdeme.

před 324 dňami Odpovedať Nahlásiť
Avatar užívateľa
novaklen13

Tak dovolená na jachtě, to musí být super. My jsme letos chtěli vyrazit někam za exotikou, ale bohužel z toho nic nebude. Tak si s manželem uděláme alespoň společný víkend v Praze. To ale taky bude super. Už jsme se domluvili například na tom, že tam zkusíme erotické masáže Praha, viz https://mataha­risalon.cz/cs To podle mě bude super.

před 13 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Cestovanie