Avatar užívateľa
anonym

Aký je rozdiel medzi epidemiou a pandemiou?

Vysvetlíte mi to niekto polopate aký je medzi nimi rozdiel? Nech už v tom nemám taky „hokej“. Napadlo ma tu pri čítaní jedného članku o chrípke.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? anonym před 4588 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Judith

Epidémia je lokálne rozšírenie nejakej nákazlivej choroby vo veľkom počte nakazených a pandémia je celosvetové rozšírenie nejakej nákazlivej choroby, ktorá zasiahne milióny obyvateľov na celom svete naraz.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
Jenifo

Epidémia je, ak je výskyt prípadov ochorení v populácii alebo v regióne oveľa vyšší ako bežne počas celého roka. Pandémia je epidémia, ktorá sa šíri na veľmi veľké územie, prinajmenšom na kontinenty a postihuje veľkú časť populácie. Chrípkové epidémie bývajú každý rok. Pandémie sa objavujú každých 10 – 50 rokov, naposledy bola v roku 1968 (Hongkonská chrípka).

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
anonym

EPIDEMIE JE NÁKAZA NĚJAKOU ZÁLUDNOU CHOROBOU-VIRY-PATOGENY-INFEKCE-CHŘIPKY ATD.V URČITÝCH LOKALITÁCH A NA RŮZNÝCH MÍSTECH A NEBO TAKÉ NA JEDNOM MENŠÍM ÚZEMÍ. KDEŽTO PANDÉMIE JE NĚJAKOU ZÁLUDNOU CHOROBOU-VIRY-PATOGENY-INFEKCE-CHŘIPKY ATD.NA MNOHONÁSOBNĚ VĚTŠÍCH ÚZEMÍCH NEŽ JE OBVYKLÉ A LOKALITÁCH MNOHA VĚTŠÍCH NEŽ JE OBVYKLÉ A NEBO SE MŮŽE JEDNAT O CELÝ STÁT A TAKÉ O VÍCE NEŽ CELOU VELIKOU ÚZEMNÍ OBLAST/ŠPANĚLSKÁ CHŘIPKA JE TOHO DŮKAZEM-NEBYLA JEN VE ŠPANĚLSKU,TAM JEN VZNIKLA A ROZŠÍŘILA SE I DO EVROPY A ZEMŘELO TEHDY NA NI ASI ČTVRTINA CELOSVĚTOVÉ POPULACE/.TAKŽE EPIDEMIE JE V ROZSAHU URČITÉ NÁKAZY MNOHONÁSOBNĚ MENŠÍ NEŽ PANDEMIE.JESTLIŽE VYPUKNE PANDEMIE TAK JE TO STRAŠNÉ VE SVÝCH NÁSLEDCÍCH.I KDYŽ SE NAJDE LÉK-TAK NEŽ SE POKRYJE LÉKEM ČTVRTINA OBYVATEL NA TÉTO PLANETĚ ZEMŘE MEZI TÍM PŘESPŘÍLIŠ MNOHO LIDÍ.AHOJKY,***LVI­CE

Zdroj: ALTERNATIVNÍ MEDICÍNA,KTEROU LÉTA S ÚSPĚCHEM LÉČÍM

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
ciernak

Epidemia je: ak je výskyt prípadov ochorenia( napr. chrípky) v populácii alebo v regióne podstatne vyšší ako bežne počas celého roka.
Pandemia je: Vo všeobecnosti pandémia je epidémia, ktorá sa šíri na veľmi veľké územie (prinajmenšom na celý kontinent) a postihuje veľkú časť populácie. Podľa tejto definície je takáto pandémia chrípky každý rok. S chrípkou spojené pomenovanie pandémia je ohraničené na celosvetovú epidémiu zapríčinenú novým subtypom vírusu chrípky. Takýto nový subtyp je charakterizovaný veľkými zmenami v zložení bielkovín na povrchu vírusu chrípky. Pandémie sú spôsobené iba s vírusom chrípky typu A.

Zdroj: www.epis.sk/InformacnaCast/Temy/Chripka/NajcastejsieOtazky.aspx

0 Nominácie Nahlásiť

Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek