Avatar užívateľa
Registrovaný

Akú značku práčky kúpiť?

Ahojte, akú značku práčky kúpiť do 600€? Doteraz sme mali samsung ale o tej značke nechem u ani počuť. Heureka hovorí v prospech Whirpool a LG: https://pracky.heureka.sk/ ale recenzie hovoria celkom jasne že AEG https://necenzurovane.sk/… iné zas Bosch alebo LG http://najpracky.sk/ tak ja už fakt neviem :D Aká sa vám osvedčila tak aby bola kvalitná, nebolo by treba meniť tesnenia každú chvíľu a netancovala po celej kúpelni?

Odpovede:

Avatar užívateľa
Bronzový

Neřiďte se podle Heuréky, ale podle svého uvážení..
...
Nám se osvědčila pračka Bosch tř. A+++ na 7 kg prádla
je v provozu již 3 roky bez poruchy!


Avatar užívateľa
Registrovaný

Myslím si že aj tá najkvalitnejšia práčka sa raz pokazí, je to len otázka času a možno aj údržby. Lebo kto ju nevyčistí, tomu sa upchá čerpadlo, alebo sa zanesie ohrievacie teleso od vodného kameňa. Určite ak bude treba servis, pozrite si ten zdroj dole. Osobne by som nekupoval tú najdrahšiu práčku, treba si uvedomiť, že má životnosť max 10 rokov, v dnešnej dobe možno len 5.

Zdroj: https://www.teleso.sk/oprava-r ychlo-a-lacno/aku-pracku-kupit


Avatar užívateľa
Registrovaný

Skúste sa pozrieť na nejaké akcie. Tak môžete nájsť naozaj dobrú práčku za nižšiu cenu. My si teraz kupovali Beko z Okay a sme s ňou spokojní, tak keď tak skúste mrknúť priamo na Okay leták, treba tu - https://www.tipli.sk/… :-)


Avatar užívateľa
Registrovaný

Za mňa je to v tejto cene AEG ProSteam L7FBE68SC. Dôvod kúpy novej práčky bola pokazená stará práčka. Dôvod kúpy konkrétnej značky a typu bol kôli dobrým preferenciám značky AEG a záruke, dostupnosti v predajni a navyše solídne referencie na nete - https://www.covybrat.sk/… . Práčku máme asi 5 mesiacov, zatiaľ žiadna porucha a ani výhrada voči produktu.
Výhodou je aj rozmer, pretože má hĺbku cca 46 cm + odstávajúci bubon, asi 6 cm. Pri kapacite bubna 8 kg je to kompaktný rozmer aj do panelákových kúpelní. Dvierka sú veľké a možno ich otvoriť takmer dokorán, takže nezavadzajú pri vkladaní a vyberaní prádla. Bubon je priestranný, príjemne ma prekvapil jeho priemer. Chod práčky pri bežnom praní takmer vôbec nepočuť, pri žmýkaní samozrejme áno. Pri vyšších otáčkach žmýkania práčka ,,neskáče" stojí stabilne na mieste a len vibruje (ocenia hlavne susedia). Zaujímavé sú aj funkcie naparovania prádla, odložený štart, antibakteriál (cca 4 hod. prania) a ECO program. Nastavenie prania je prehľadné, prádlo odváži a prispôsobí zvolený program časovo a energeticky, sama reguluje spotrebu vody. Konkrétnu úsporu uvidím na ročnom zúčtovaní energií. Oceňujem aj prepážku na tekutý/ práškový prací prostriedok, ktorá sa dá preklopiť po vytiahnutí zásobníka. Filter sa dá jednoducho čistiť, čo som zatiaľ nepotreboval, ale preskúmal po kúpe práčky. Rodiny s deťmi ocenia detskú zámku. Displej je digitálny dotykový, znaky ukazovateľov červené, hlavné tlačidlá sú mechanické, . Funkciu AQUA STOP sme vďakabohu nevyužili, keďže práčka funguje spoľahlivo. Oceňujem aj nápad gumeného krytu na zadnej strane práčky, cez ktorý sa v prípade poruchy servisný technik dostane do jej útrob bez zložitej demontáže krytu, čo v konečnom dôsledku usporí čas prípadného servisného úkonu. V balení je kľúč na demontáž stabilizačných skrutiek bubna a hadica pravdepodobne so zmäkčovačom vody. Tento produkt odporúčam do rodín s malými deťmi, nakoľko je jeho prevádzka tichá, bezpečná a vyperie aj 8 kg prádla.


Avatar užívateľa
Registrovaný

Nezáleží na značce :). Podívej se na srovnání trochu multidemnzionálně :). Viz. https://www.arecenze.cz/…


Avatar užívateľa
Registrovaný

Ahoj, na značkách až tak nezáleží :). Je to přesně tak jak píšeš, že každý ti doporučí něco jiného :).
My jsme vybrali AEG podle https://www.vybero.cz/…, ale i tam je vidět, že mezi nejlepšími jsou skoro všechny značky.

 

Diskusia k otázke

 

U otázky neprebehla diskusia.

 

Zaujímavé otázky v kategórii Elektronika

Prihlásiť sa

Položte otázku, odpovedzte, zapojte sa, …

začnite tu

Reklama

Kvalitné odpovede v: Elektronika

Strieborný Led 21
Pokročilý Ge0rge 20
Strieborný Dr.Axl 12
Bronzový MonaLis 10
Bronzový Judith 8
Pokročilý Elektrikář 8
Bronzový arygnoc 6
Pokročilý Bedy 5
Pokročilý pankratz 5
Bronzový chudst 5

Zobraziť celkový rebríček

Facebook

 

Na Vašej požiadavke sa pracuje. Počkajte, prosím.