Avatar užívateľa
Sasha1221

Akú značku práčky kúpiť?

Ahojte, akú značku práčky kúpiť do 600€? Doteraz sme mali samsung ale o tej značke nechem u ani počuť. Heureka hovorí v prospech Whirpool a LG: https://pracky­.heureka.sk/ ale recenzie hovoria celkom jasne že AEG https://necen­zurovane.sk/prac­ky/ iné zas Bosch alebo LG http://najprac­ky.sk/ tak ja už fakt neviem :D Aká sa vám osvedčila tak aby bola kvalitná, nebolo by treba meniť tesnenia každú chvíľu a netancovala po celej kúpelni?

Zajímavá 0 před 2174 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
MonaLis

Neřiďte se podle Heuréky, ale podle svého uvážení..

Nám se osvědčila pračka Bosch tř. A+++ na 7 kg prádla
je v provozu již 3 roky bez poruchy!

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
Rmk Rmk

Myslím si že aj tá najkvalitnejšia práčka sa raz pokazí, je to len otázka času a možno aj údržby. Lebo kto ju nevyčistí, tomu sa upchá čerpadlo, alebo sa zanesie ohrievacie teleso od vodného kameňa. Určite ak bude treba servis, pozrite si ten zdroj dole. Osobne by som nekupoval tú najdrahšiu práčku, treba si uvedomiť, že má životnosť max 10 rokov, v dnešnej dobe možno len 5.

Zdroj: https://www.te­leso.sk/oprava-rychlo-a-lacno/aku-pracku-kupit

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
IvaMraz

Skúste sa pozrieť na nejaké akcie. Tak môžete nájsť naozaj dobrú práčku za nižšiu cenu. My si teraz kupovali Beko z Okay a sme s ňou spokojní, tak keď tak skúste mrknúť priamo na Okay leták, treba tu – https://www.ti­pli.sk/letaky/o­kay 🙂

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
marosovak

Za mňa je to v tejto cene AEG ProSteam L7FBE68SC. Dôvod kúpy novej práčky bola pokazená stará práčka. Dôvod kúpy konkrétnej značky a typu bol kôli dobrým preferenciám značky AEG a záruke, dostupnosti v predajni a navyše solídne referencie na nete – https://www.co­vybrat.sk/naj­lepsi-pracky/ . Práčku máme asi 5 mesiacov, zatiaľ žiadna porucha a ani výhrada voči produktu.
Výhodou je aj rozmer, pretože má hĺbku cca 46 cm + odstávajúci bubon, asi 6 cm. Pri kapacite bubna 8 kg je to kompaktný rozmer aj do panelákových kúpelní. Dvierka sú veľké a možno ich otvoriť takmer dokorán, takže nezavadzajú pri vkladaní a vyberaní prádla. Bubon je priestranný, príjemne ma prekvapil jeho priemer. Chod práčky pri bežnom praní takmer vôbec nepočuť, pri žmýkaní samozrejme áno. Pri vyšších otáčkach žmýkania práčka ,,neskáče" stojí stabilne na mieste a len vibruje (ocenia hlavne susedia). Zaujímavé sú aj funkcie naparovania prádla, odložený štart, antibakteriál (cca 4 hod. prania) a ECO program. Nastavenie prania je prehľadné, prádlo odváži a prispôsobí zvolený program časovo a energeticky, sama reguluje spotrebu vody. Konkrétnu úsporu uvidím na ročnom zúčtovaní energií. Oceňujem aj prepážku na tekutý/ práškový prací prostriedok, ktorá sa dá preklopiť po vytiahnutí zásobníka. Filter sa dá jednoducho čistiť, čo som zatiaľ nepotreboval, ale preskúmal po kúpe práčky. Rodiny s deťmi ocenia detskú zámku. Displej je digitálny dotykový, znaky ukazovateľov červené, hlavné tlačidlá sú mechanické, . Funkciu AQUA STOP sme vďakabohu nevyužili, keďže práčka funguje spoľahlivo. Oceňujem aj nápad gumeného krytu na zadnej strane práčky, cez ktorý sa v prípade poruchy servisný technik dostane do jej útrob bez zložitej demontáže krytu, čo v konečnom dôsledku usporí čas prípadného servisného úkonu. V balení je kľúč na demontáž stabilizačných skrutiek bubna a hadica pravdepodobne so zmäkčovačom vody. Tento produkt odporúčam do rodín s malými deťmi, nakoľko je jeho prevádzka tichá, bezpečná a vyperie aj 8 kg prádla.

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
Mubarake

Nezáleží na značce :). Podívej se na srovnání trochu multidemnzionálně :). Viz. https://www.a­recenze.cz/re­cenze-pracek/

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
Stakylagy

Ahoj, na značkách až tak nezáleží :). Je to přesně tak jak píšeš, že každý ti doporučí něco jiného :).
My jsme vybrali AEG podle https://www.vy­bero.cz/pracky, ale i tam je vidět, že mezi nejlepšími jsou skoro všechny značky.

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
Lochtan

Rád by som túto tému oživil, tiež teraz vyberáme práčku a narazil som na toto porovnanie https://www.a­recenze.sk/prac­ky/ , kde vychádza najlepšie Samsung WW90M649OPM (potrebujeme veľkú práčku), ktorá je ale poriadne drahá. Máte s ňou niekto skúsenosti? Sú Samsung práčky dnes vážne tak kvalitné, aby sa oplatilo kúpiť si ju za 700 €?

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
Evuliena

tiež by som sa riadila radšej sebou, ale kedže tomu velmi nerozumiem tak som si vzala svoje kriteria toho co chcem a skočila som u nás v Hlohovci do okay a perfektne sme si prešli s predajcom pár modelov a napokon sme si domov odviezli práčku so sušičkou Samsung WD10T734DBH/S7 a je skvelá

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
Pisatel

Nemáte někdo zkušenost s Hisense (viz. https://sk.hi­sense.com/pro­dukty/pranie-a-susenie/pracky/c/hi­senselaundry01 ). Přemýšlím o výměně pračky a u těch jejich se mi líbí parametry i design, ale nikdo je tu nezmiňuje. Nějaká dobrá / špatná zkušenost?

před 185 dňami Odpovedať Nahlásiť
Avatar užívateľa
MimamoCZ93

O tom, kde kúpiť práčku, sme uvažovali naozaj dlho. Veľmi sa nám páčila práčka Gorenje, ale potom sme na ňu počuli dosť zlé recenzie. Potom sme sa pozreli na online trhovisko https://www.li­vli.sk/katego­rie/pracky-96/ a musím povedať, že si tam naozaj každý nájde niečo pre seba. A čo je najdôležitejšie, v jednom e-shope si môžete kúpiť aj ďalšie vybavenie do domácnosti. Myslím, že je to skvelá možnosť, ako ušetriť peniaze za dopravu. :)

před 609 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Elektronika