Avatar užívateľa
anonym

Ako vybrať správnu školskú aktovku?

Práve robíme nákupy so synom. Ide do prvej triedy, tak by som sa chcela spýtať, ako vybrať správnu aktovku. Čo je dôležité?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pre koho je otázka zaujímavá? Led, Jenifo před 5065 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Jenifo

Vyberajte iba špeciálne školské alebo študentské batohy. Majú odlišnú konštrukciu a v niektorých veciach sa podobajú predchádzajúcim školským aktovkám — predovšetkým to sú pevná, anatomicky tvarovaná chrbtová časť a dostatočne široké, polstrované popruhy (minim. šírka 4 cm). Tieto dôležité parametre napomáhajú k správnému a zdravému vývoju detskej chrbtice.
Školský batoh by mal byť čo najlahší. Staršia norma požadovala maximálnu hmotnosť 1200 gramov u aktoviek pre prvý stupeň, 1400 gramov pre stupeň druhý. Školské batohy Topgal tieto podmienky bez debaty splňujú.

Batoh alebo aktovka by mali mať výrazné bezpečnostné prvky – farby, reflexné elementy, odrazky atď. Veď ide o bezpečnosť Vašich detí. Dôležité je, aby dieťa s batohom bolo vidieť aj za zhoršených svetelných podmienok.

Podľa nezávislých testov Státní zkušebny v Zlíne naše školské tašky prekračujú normu na reflexné materiály dokonca štyrikrát!
Školskú tašku vyberajte podľa veku a veľkosti dieťaťa. Pre najmenších školákov (prvá a druhá trieda) sú najvhodnejšie školské tašky z kolekcie CHILLI. Pre druhý stupeň základných škôl sú vhodné študentské a školské tašky z kolekcie Street HIT a NHL.

Nakupujte veľmi opatrne. Pri nákupe sa pýtajte na skúsenosti a na to, či školská taška prešla nezávislými testami zaručujúcimi nezávadnosť výrobku. Pamätajte, že nie vždy sa oplatí kúpiť lacný batoh na trhu. Veľmi často totiž bývajú vyrobené z nekvalitných materiálov, nesplňujú základné bezpečnostné požiadavky a môžu tak vážně poškodiť zdravie Vášho dieťaťa.
Školská taška by mala mať dostatočný počet jednotlivých priehradok, vreciek alebo komôr a vystužené dno. Vhodné je ďalšie príslušenstvo, ako špeciálna kapsa na flašu s pitím, termokapsa na desiatu, dostatočne pevné a široké putko na pohodlné prenášanie tašky v ruke, priestor pre menovku, rozvrh atď. Tieto prvky výrazne zlepšia použitelnosť a funkčnosť tašky.

Dizajn tašky je tiež veľmi dôležitý, hlavne pre Vaše dieťa. Preto doporučujeme, aby sa výberu školskej tašky zúčastnilo aj Vaše dieťa a samo sa rozhodlo, čo bude každodenne nosiť na chrbte. Vrelo odporúčame vyberať tzv. nadčasový dizajn a nepodliehať aktuálnym či módnym trendom. Školská taška s postavičkou z obľúbeného filmu alebo seriálu je síce úžasná v momente nákupu, avšak podľa našich skúseností sa najpozdejšie za rok „okuká“ a taška bude zrazu „stará“.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
Led

len doplním vyčerpávajúcu odpoveď Jenifa. Popruhy na taške-batohu nastavte tak, aby taška pevne sedela na chrbáte a nevisela až na krížoch. Pri nesprávne nastavených popruhoch – príliš voľných- sa kriví chrbtica a dieťa sa snaží predkláňať aby vyrovnalo váhu batohu.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Vzdelávanie a práca