Avatar užívateľa
anonym

Ako veľké môžu byť naše kosti?

Mam vonkajšiu zlomeninu, nijako pekný pohľad to nebol, pozerať sa na svoju kosť- prišla mi tak mohutná a veľká. Akú veľkosť môže dosiahnuť ľudská kosť? Niektorí ľudia sú predsa tak vysokí. Ako je to s rastom kostí? A keď už som u toho aká je najmenšia kosť v tele?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? anonym před 5047 dňami Sledovať Nahlásiť



Najlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
tessa

kosti sa zakladaju a rastu uz pocas vývinu v brusku. Na dlhych kostiach rozlisujeme telo(diafyzu) a epifyzu(konec kosti). Medzi nimi sa nachadza rastova platnicka, z ktorej kost rastie,ako velmi do dlzky, to je dane geneticky,nutric­nými a inymi faktormi…najmensie kosti sa nachadzaju v strednom uchu – kladivko,nakovka, strmienok- ten je fakt malilinky:)

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
jozo

Existujú rôzne veľké kosti a ich veľkosť okrem iného závisí na tom, k čomu slúži. Rozpätie je ozaj veľké. Najmenšia ľudská kôstka je strmienok, ktorý sa nachádza v strednom uchu. Táto kôstka je tri milimetre dlhá a váži okolo troch gramov. Najväčšia a najsilnejšia je stehenná kosť.U dospelého človeka s výškou 1,80 metrov môže byť dlhá až 50 centimetrov. Kosti majú rôzne tvary. Môžu byť dlhé, krátke, ploché a nepravidelné. Kosti môžu byť spojené pevne a pohyblivo.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek