Avatar užívateľa
anonym

Ako sa cestovalo pred 300 rokmi?

V dnešnej dobe máme toľko dopravných prostriedkov, krásne sa dopravíme i na druhý koniec sveta. Ako to bolo ale v minulosti? Ako ľudia cestovali v nepriaznivých podmienkach a na horách? Muselo to byť veľmi náročné.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4974 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
anonym

Nejčastěji pěšky, čili jak se říká po svých, sedláci pak na vozech tažených voly, majetnější lidé na koních a šlechta v kočárech. V horách přes průsmyky výhradně pěšky a o tom jak to bylo náročné svědčí skutečnost, že např. pocestní v Alpách se zdravili slovem „dojdi“!
Ani v rovinnách to nebyl žádný med, např. Petr Vok cestoval kočárem z Budějovic do Prahy pět dnů. Jen pro zajímavost., tři dny z toho jel po svém panství.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
Elektrikář

Chodilo se pěšky a na koni Později na vozech. Většinou lidé moc necestovali. Drželi se doma najvýš na nejbližší trh kde prodali své výrobky a výpěstky. Jen obchodníci cestovali dál.Je pravda tenkrát nikdo nepospíchal.Cesta koňmo do Francie kterou podnikl Karel 4 musela být tůra.Po cestě řádili loupežníci.Později vznikla síť zájezdních hostinců a stájí kde se dal půjčit kůň na další cestu.

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
ciernak

Len tak pre zábavu v dobe baroka necestoval nikto. Pri cestách museli mať mladí ľudia veľa trpezlivosti. Keď pršalo boli cesty takmer nesjazdné. Keď chcel niekto prekročiť rieku, musel svoj kočiar obvykle rozobrať na súčiastky, naložiť na loď a na druhom brehu zase zostaviť. V horách museli nákladné zvieratá prenášať rozobrané vozy. Hotely samozrejme neexistovali. Cestujúci pritom často mali skladacie lehátka a tak si potom v pohostinstvách rozkládali vedľa inýh pocestných v nejakej izbe. No nepohodlné to muselo byť strašne.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Cestovanie