Avatar užívateľa
anonym

Ako nedostať mikrospánok?

Pri dlhej služobnej ceste som dostal mikrospánok. Naštastie, som sa prebral skôr a neskončilo to tragicky. Vystrašilo ma to, pretože musím autom jazdiť každý deň. Existuje spôsob, ako sa mikrospánku vyhnúť?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pre koho je otázka zaujímavá? Jenifo, HuRe před 5079 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Jenifo

Ano. Mikrospánok je reakcia tela na únavu a aj nudu. Vhnúť sa mu dá častejšími zastávkami pri ktorych sa prejdeš, rozprúdiš krv. Hlasná hudba je len klam. Nepomáha. Káva a redbull tiež pomôžu. Ale len do času. pomáha telefonovanie, alebo rozhovor so spolujazcom. A ak nepomáha nič, a telo štrajkuje, tak doporučujem spánok. 20 min. a ideš dalej. Lepsie prísť neskôr ako vôbec.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
Bumbes

U mne nejlépe funguje dát si 15 minut šlofíka (utlouct špačka) a potom se trochu protáhnout a projít okolo auta. Hlavně se nevyplácí únavu zkoušet přemáhat, většinou zvítězí ten mikrospánek.
A také je důležité mít v autě čerstvý vzduch, čili dostatečně větrat a zbytečně moc netopit.

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
HuRe

Zkoušela jsem to několikrát přemoci, ale nelze. Nepomohlo otevřené okno, radio na plný pecky ani zpěv. Nic.
Mně nejlíp funguje, když zajedu někam na parkoviště a na 20 minut si schrupnu. Pak jsem zase OK a dojedu na místo.

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
veronikaiq

Mikrospánok je veľmi nebezpečný na cestách. Ohrozuje celú cestnú premávku. Mikrospánok ohrozuje vodičov nielen v noci, ale najmä nadránom a popoludní. Vodič by mal pred jazdou byť odpočinutý, teda pred jazdou by mal späť minimálne osem hodín, tiež by mal dodržiavať pitný režim a zvoliť si ľahšiu stravu (nemal by sa prejedať mastným jedlom). Za volant si má sadať oddychnutý, pokojný, nie unavený a rozčúlený. Ani stres nepridá jazde nič dobré. Počas jazdy si treba často robiť prestávky, nezaškodí krátka rozcvička na vzduchu. Hudba v aute nemá utĺmovať pozornosť, teda radšej voliť živšiu hudbu. Dobré je vypiť nejaký energetický nápoj.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Cestovanie