Avatar užívateľa
anonym

Ako je to s ľudskými zmyslami?

Zaujímalo by ma, či človek má všeobecne lepší zrak, sluch alebo čuch. U zvierat sa to da rozlíšiť, ale čo u človeka, rozlúskol to už niekto? Lepšie počujeme, alebo vidíme, či máme dokonalé vyvinuty čuch?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? Jenifo před 4958 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
Jenifo

Zaujimavá otázka.. V porovnaní zo zvieratami sú naše zmysli otupené a nedokonalé. Navečšia vysada človeka je učenie a vynaliezavosť. No ale k otazke. Naše zmysli sa daju trenovať a preto ich má každý iné. Napr. Hodinár má vinikajúci hmat a cit v prstoch, hudobníci maju o poznanie lepší sluch atd. Je to o tom aky zmysel najčastejsie využívaš a potrebuješ. A ten sa zdokonaluje. a u toho človeka je ten daný zmysel daleko viac vyvynutý ako tie ostatné.

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
jozo

Ľudské zmysly rovnako fungujú veľmi dobre. Vezmeme do uvahy všetky zmysly naraz, potom nenexistuje žiadne zviera, ktoré by malo zároveň lepší zrak, sluch a čuch než človek. Počujeme napríklad veľmi dobre, naše ucho reaguje podstatne rýchlejšie než naše oko. Sluchom vnímame časové rozdiely jednej desaťtisíciny sekundy. Potom vieme presne určiť odkiaľ nejaký zvuk prichádza. Náš organ sluchu je veľmi citlivý a tak si ho môžeme veľmi ľahko poškodiť nadmerným hlukom.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek