Avatar užívateľa
anonym

Ako je to s globálnym otepľovaním?

Je to globálne otepľovanie pravda? Ja tomu začínam veriť, to počasie je iné ako bolo kedysi. Videl som dokument a dosť ma to šokovalo. To za niekoľko rokov bude Zem vyzerať veľmi zmenene. Čo si i globálnom otepľovaní myslíte vy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? anonym před 5029 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Ge0rge

až to tu zlikvidujeme, tak se přestěhujeme na Gliese 581g http://www.od­povede.sk/otaz­ky/ako-je-to-s-novym-objavom-akejsi-planety

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
anonym

Globální oteplování doopravdy existuje a je to čím dál tím horší.Nic již tento proces nezastaví i kdyby se v dnešní době životní prostředí snažilo všechno obyvatelstvo na celé planetě zachránit.Život jak ho známe z materiálního hlediska jde na této planetě pomalu, ale jistě ke katastrofálnímu konci.Zamyslete se však poctivě i ve svém srdci proč? Vše má svoje opodstatnění-čin a jeho důsledek.HLEDEJTE PRAVDIVOU ODPOVĚĎ A MOŽNÁ, KDYŽ BUDETE CHTÍT ZNÁT PRAVDU , TAK JI NALEZNETE.V BIBLI JE PSÁNO:KDO PROSÍ-BUDE MU DÁNO,KDO HLEDÁ-NALEZNE A KDO TLUČE -BUDE MU OTEVŘENO.AHOJKY 🙂********LVICE

Zdroj: POZNEJ PRAVDU A PRAVDA TÉ VYSVOBODÍ

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
ciernak

Zem sa otepľuje. A jednoznačný vplyv na to majú skleníkové plyny. Aj tie, ktoré do ovzdušia vypúšťa svojou činnosťou človek. Zem sa za posledných päťdesiat rokov zohriala o 0.56 stupňa. Zmena klímy:
Stúpajú: teplota vzduchu nad pevninou a moriami, teplota morskej hladiny, výška morskej hladiny, vlhkosť, teplota oceánov a teplota v troposfére.
Klesajú: množstvo arktického vodného ľadu, veľkosť ľadovcov, výška jarnej snehovej pokrývky.
Klimatológovia trdia tiež, že napriek studenej zime v Európe a Severnej Amerike bude rok 2010 najteplejší v histórii záznamov. Tie sa robia od konca devätnásteho storočia.

Zdroj: www.veda.sme.sk/c/548521­0/planeta-sa-ohrieva-zvykajme-si.html#ixzz11T7Ro­ozT

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
Zdendo

Ale pozor! Pozabudlo sa na ďalší problém, ktorý sa v súvislosti k téme neukázal!
Áno, globálne otepľovanie prebieha. Áno, ľadovce sa topia. ALE!
Sladká voda má menšiu hustotu a leje sa „na oceány“. Tento protiprúd spomaľuje golfský prúd. Golfský prúd je akýmsi „regulátorom teploty“ – odvádza teplotu z oblasti rovníka do severných častí (a myslím, že pôsobí aj na južné časti, ale toto neviem presne – idem hovoriť o Európe – teda ma zaujíma práve toto…) – Vlastne vďaka Golfskému prúdu je práve dnes v Anglicku (ktoré je omnoho severnejšie ako Slovensko) asi o 10 stupňov teplejšie. Pokiaľ prídeme o tento teplý Golfský prúd, následkom globálneho otepľovania môže byť paradoxne doba ľadová. No, ale ani vedci si nedokážu anilen typnúť čo bude! Ale dobre už bolo. Príroda nám našu aroganciu voči nej dá patrične pocítiť. A to nie je jediná kríza.
Ďalší problém je i populácia. Je nás tuším 6,6 miliardy. Štatisticky naša planéta dokáže uživiť tak 9 miliárd ľudí. Nárast populácie je tangenciálny. Čiže môže trvať povedzme len desaťročie, kedy dosiahneme limity planéty. Bude hladomor? Vojny? Nedostatok vody? No, možno mal Nostradamus v niečom pravdu. Možno to nebude za desať rokov, možno to fakt vydá akurát na 2012! Takže ľudia, čo s tým spravíme?
Vrátim sa teraz ku globálnemu otepľovaniu.
Keďže ľudstvo je chamtivé, neprestane používať ropu, kým ju úplne nevyplytvá! A to je obrovská chyba. Fosílne palivá naša Matička nám schovávala na horšie časy. Do týchto palív sa ukladala slnečná energia milióny rokov, a my sme ju za dve(?) stovky rokov takmer minuli! A tu je ten čert zakopaný! Do obehu sa dostalo naraz príliš veľké množstvo energie! A tá nám zohrieva celú planétu! My máme používať energiu, ktorú máme aktuálne k dispozícii (naše Slnko) a nie používať fosílne palivá! Tie sme si mali šetriť, ak sa stane niečo zlé, trebárs dlhšiu dobu nebudú slnečné lúče dopadať na povrch Zeme následkom obrovskej sopečnej erupcie či pádu meteoritu. Tak, kapitalistickí chamtáci, zamyslite sa nad svojimi činmi! Pozatvárajte už tie kohútiky na ropných vrtoch a stavajte za tie nekresťanské prachy veterné a solárne elektrárne!

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
Zdendo

Pre: Ge0rge

Typická reakcia arogantného človeka. Keď to tu zničíme, pôjdeme ničiť ďalej. Bohužiaľ, všetci mocní reagujú podobne. Akurát všetci tí, ktorí sú za všetko toto zodpovední! A práve tí majú moc to zmeniť, no oni sú tí silní kapitalisti, ktorí majú potrebu sa hrať na mocného a zlého boha. A tak ľudstvo je vlastne RAKOVINOU tohto sveta. Našu existenciu si vôbec nezaslúžime :(

před 5010 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Príroda a životné prostredie