Avatar užívateľa
anonym

Ako dlho vydrží zubný implantát?

Dali mi zubný implantát na prednú časť ďasien, stál toľko, že sa mi o cene ani nechce hovoriť. Zaujímalo by ma koľko vydrží takýto zubný implantát, ktorý mi drží umelý zub? Dufam, že roky. Aby som si stihol našetriť na ďalsí.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5030 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
jozo

Prvou podmienkou je úspešné vyhojenie implantátu. Riziko nevyhojenia sa pohybuje vo výške pár percent. Prípadné odmietnutie implantátu zo strany organizmu je síce malým, ale bežným lekárskym rizikom, o ktorom je pacient popredu písomne informovaný. Nezdary sú väčšinou spôsobené bakteriálnou infekciou, ktorá rozruší pevné spojenie medzi kosťou a implantátom.
Doba, po ktorú implantát v ústach vydrží je ovplyvnená mnohými faktormi, medzi ktoré patrí úroveň ústnej hygieny, kvalita a množstvo kosti, počet a kvalita vlastných zubov, počet zavedených implantátov a rada ďalších faktorov. V zásade platí, že dĺžka prežitia implantátov teoreticky nijak obmedzená nie je. V skutočnosti sa však všetky implantáty takto priaznivo nezachovajú, takže podľa štatistík po desiatich rokoch ostáva v dolnej sánke vo veľmi dobrom stave približne 95 % implantátov a v hornej čeľusti okolo 85 – 90 % implantátov.

Zdroj: www.hndental.sk/im­plantaty.html

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek