Avatar užívateľa
lienka

Ako dlho môžem liek skladovať v domacich podmienkach?

Viem, že lieky v zdravotmíckych zariadeniach sú pravidelne a veľmi často kontrolované a majú dané prísne podmienky skladovania. Ale ako je to v domacnosti? Neviem ako dlho si môžem dovoliť skladovať liek, či masť apod.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? anonym před 5012 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
KORVO

Veď pozri na záručnú dobu na obale.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
anonym

Je datum výroby a datum do kdy je lék,potravní doplněk,nebo mast v dobré účinnosti.Také záleží do kdy ten či onen lék,potravní doplněk a mast je účinným bez toho aby se zkazil a napáchal více škody než užitku.Je třeba napsáno:trvanlivost nejméně do12.12.10,a právě to nejméně znamená o 2 roky déle než do 12.12.10.Také zaleží na tom zdali jsou tato léčiva skladována ve tmě a suchu a nejsou v prostředí kde je pod nulou a nebo víc jak 20 stupňů nad nulou.ahojky,:-d)***LVICE

Zdroj: ZNALOSTI A ZKUŠENOSTI

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
jozo

Treba si nájsť a dešifrovať dátum exspirácie (exp.) uvedený na obale lieku (napr. 10/10 znamená október 2010). Vyradiť treba lieky, ktoré praskli, roztoky, masti a krémy, ktoré zmenili farbu, neoznačené lieky, ktoré nie sú v originálnom obale a podobne. Lieky je potrebné vrátiť do lekárne, nevyhadzovať do komunálneho odpadu.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek