Avatar užívateľa
anonym

Aké sú podľa vás najšťastnejšie krajiny na svete?

Kde podľa vás žije najviac šťastných ľudí? Na akom mieste si myslíte, že je Slovensko? Ako sa podľa vás správajú šťastní ľudia? Kde by ste vy boli šťastný?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pre koho je otázka zaujímavá? Jenifo, skorcovaz, Kika před 5018 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Jenifo

No ja z vlastnej skúsenosti povem že Nórsko. Je tam priam dokonalý sociálny systém. Ludia si tam vedia dovoliť žiť bez stresu, či už pracovného alebo finančného. Pokial vás spoznajú a oblúbia si vás, pomôžu vám vo všetkom. Môžu chodiť na dovolenku 2× do roka a to na velmi luxuxnu dovolenku. Materské dávky su tak velké že aj slovodná matka dokáže bez problémov byvať a žiť. V práci sa neponáhlajú. Maju tak nadstavené terminy, že to nepotrebujú. Strávil som tam 2,5 roka a bolo to užasné. Proste sen. Ale pokial nemáte ich príjem, tá krajina vás zrujnuje.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
Kika

niekedy mám pocit že by som bola viac štastná niekde inde len nie na slovensku, hlavne v poslednej dobe cítim z ludi velku zlosť, ako keby sa už zmierili s tým ako to na slovensku funguje a každý vie že je tu vela čo napravovať. neviem si povedať páči sa mi tu – stačí mi to. v práci pociťujem lahostajnosť ludí – cenia sa uplne iné veci ako tie na ktorých záleží. celkovo mám pocit že hodnoty maju ludia vedšinou pomýlene, štastní ludia sa podľa mna správaju velmi pekne k druhým ludom, maju radi život a su natolko rozumní aby im to že nemyslia len na seba ubližovalo.
Dopĺňam:
Štastní ľudia sa podľa mna správaju veľmi pekne k druhým ľudom, maju radi život a sú natoľko rozumní – aby im to že nemyslia len na seba NEUBLIŽOVALO.

Upravil/a: Kika

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
ciernak

Šťastné krajiny: z medzinárodnej vedeckej databázy výskumu o šťastí, vzišiel takzvaný zoznam šťastia, ktorý uvádza pomer miery spokojnosti s vlastným životom a priemerného veku dožitia v jednotlivých krajinách. Výskum sa prebiehal od roku 2000 do 2009 a zameral sa na 146 krajín z celého sveta. Z prieskumu vyplýva, že medzi tri najšťastnejšie krajiny sveta patria: 1. miesto Kostarika / 67 rokov/, 2. miesto Island /66 rokov/ a 3. miesto Dánsko /65 rokov/.
Z našich bezprostredných susedov je umiestnenie nasledujúce: 46. miesto Česká republika /49 rokov/, 53. miesto Poľsko /48 rokov/, 64. miesto Slovensko /44 rokov/, 80. miesto Maďarsko /40 rokov/, 100. miesto Ukrajina /33 rokov/.
Medzi najmenej šťastné krajiny s najnižším vekom dožitia, z prieskumu vyšli africké krajiny : 1. miesto Zimbabwe /13 rokov/, 2. miesto Burundi /14 rokov/ a 3. miesto Tanzánia /14 rokov/. Zdroj: http://www.wor­lddatabaseofhap­piness.eur.nl

Zdroj: www.femme.sk/in­dex.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=3803:by-astna&catid=32:zdra­vieaktualne&I­temid=39

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek