Avatar užívateľa
anonym

Aké sú dobré knihy o fotení?

Chcel by som sa zlepšovať vo fotení a tak ma napadlo, žeby nebolo zlé si nejakú knihu o tomto koníčku prečítať. Vedel by ste mi prosím Vás poradiť, ktorá stojí za to a kde takéto knihy najlepšie kupovať?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5056 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Elektrikář

Zajdi napřed do knihovny a podívej se jistě jich tam budou mit spoustu. Krajinářská fotografie, portréty a monografie, Sudek.Zátiší a Praha panoramatická. Funke a Monografie různých fotografů.
Stará Praha, a jiná mněsta. Já jsem před lety chodil na kurz výtvarné fotografie pořádala to lidová škola umnění . Fotokluby. chodit na výstavy a všude se dívat.Základní poučky o stavbě obrazu a kompozici objevili před námi staří malíři. Podívej se do knih o nich.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
denis34

V dnešnej dobe existuje veľa literatúry na túto tému a sú naozaj rôznorodé. Často krát som sa stretol s tým, že nebolo ľahké nájsť tieto knihy v klasických kníhkupectvách a práve preto by som odporučil predajne špecializované na predaj fototechniky, kde určite nájdete aj knihy. Veľmi dobré knihy, ktoré by som z vlastnej skúsenosti odporučil, sú knihy z dielne Bryana Petersona, amerického spisovateľa, fotografa, ktorý výborným štýlom približuje vo svojich knihách aj technické zákutia, ako aj kompozičné a estetické. Nie je to náročná literatúra, i keď základné vedomosti je dobre mať k lepšiemu pochopeniu jeho slov. Medzi moje najobľúbenejšie knihy patria Naučte sa exponovať kreatívne a Naučte sa vidieť kreatívne. Nie som si istý, či tieto knihy vyšli už aj v slovenskom jazyku, ale v češtine určíte áno. Ďalším výborným fotografom a spisovateľom je nepochybne Scott Kelby a jeho Digitálna Fotografia I., II. Náročnejšia literatúra, ktorá vyžaduje dobré fotografické znalosti, je Michael Freeman a jeho Očima Fotografa alebo starší kúsok Ladislav Noel a Fotografické videnie a zobrazovanie.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Elektronika