Avatar užívateľa
lollobelka

Aká značka mobilných telefónov bola ako prvá?

Tento čas mobilných telefónov nás úplne ovláda, zaujímalo by ma či viete, ktorá značka bola prvá.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5048 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Jenifo

no.. ja predpokladam že to bola MOTOROLA. Ale ruku do ohna za to nedam… viem že to bol prvý autotelefon na svete.Možno Ericsson AXE. ale su to len dohady z dostupných informácií.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
veronikaiq

Prvé mobilné telefóny, nazývané tiež ako mobilné telefóny prvej generácie, alebo 1G, boli verejnosti predstavené v roku 1983 spoločnosťou Motorola. Tieto prvé mobilné telefóny používali analógovú technológiu, ktorá bola oveľa nespoľahlivejšia ako digitálna technológia, ktorú používame dnes. Pri analógových telefónoch bolo tiež oveľa viacej rušivých vplyvov pri prenose, na aké sme dnes zvyknutí. Prvé mobilné telefóny patriace do tejto éry boli použité v automobiloch a boli pevne vstavané do podlahy automobilov.
Od roku 1990 sa spravili významné vylepšenia v technológii mobilnej komunikácie. Začali sa vyrábať mobilné telefóny druhej generácie, alebo 2G. V roku 1990 bol uskutočnený prvý hovor pomocou mobilného telefónu, využívajúceho novú digitálnu technológiu, ktorá sa stala charakteristickou pre túto dobu.

Zdroj: /www.mobilforum­.sk/viewtopic­.php?f=50&t=116

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
pavol812m

Áno, ako tu už niekto písal, tak prvý mobilný telefón predstavila Motorola. Na vlastné oči som ju nikdy nevidel, ale bola to pekná tehla. Myslím si, že môžeme byť radi, že dnešné telefóny sa bez problémov zmestia do vrecka. Je ale pravda, že aj z toho vrecka môžu ľahko vypadnúť. Práve to sa stalo nedávno mne a prasklo mi sklíčko kamery. Našťastie sa to ale dá vymeniť, nové sa dá zohnať napríklad tu https://www.gsm-suciastky.sk/sklic­ka-kamery/

před 805 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Elektronika