Avatar užívateľa
anonym

Aká môže byť španielska svadba?

Sme pozvaní s rodinou na svadbu, bratranec si berie za ženu španielku. Tak by som chcela vedieť, aké tam môžu mať zvyky apod. Neviete niekto ako to tam chodí? Radšej aby sme boli nachystaní a nie veľmi prekvapení.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? anonym před 4981 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
anonym

Budete asi překvapení. Dobré jídlo, nevázaná zábava, hodně veselosti a velmi dobrého vína,hodně tance a veliký temperament.Bude to velmi až bouřlivě veselé a nakonec vás všechen ten hluk unaví a budete rádi, že můžete jít k ránu spát.Ale bude to veliký zážitek.Mám s tím zkučenosti. Ale co teprve ŘECKÁ SVADBA, TO JE TEDY SÍLA VE VŠECH SMĚRECH.AHOJKY:-)********LVICE

Zdroj: ŽIVOT

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
veronikaiq

Španielsko je krajina mnohých náboženstiev a tak sa svadobné zvyky líšia od jednej oblasti k druhej. Napríklad kvety si nevesty zo Sevilly vyberajú oranžové, pretože okolo je plno stromov s oranžovými kvetmi, nevesty v Andalúzii si vyberajú ružové a biele a Kastílčanky preferujú kvety bielej farby. Nevesty dnes uprednostňujú biele svadobné šaty, no zvykom bolo, že nevesta mala vo svadobný deň oblečené čiernu čipkovanú alebo hodvábnu sukňu, ktoré boli veľmi populárne. Ženích má na sebe košeľu, ktorú vyšívala nevesta. V Španielsku je zvykom neskoro večerať a aj preto sa svadby konajú až večer, pričom ženích nesmie vidieť nevestu od predchádzajúcej noci. Tradičným zvykom je, že ženích dá vo svadobný deň neveste 13 zlatých mincí, ktoré sú symbolom jeho záväzku, že jej bude pomáhať. Tieto mince neskôr v kostole požehná aj kňaz. Po obrade v kostole nasleduje hostina, na ktorej sa pije a je až do noci. Svadobný tanec sa volá „sequidillas manchegas.“ Svadobní hostia, ktorí tancujú s nevestou, jej tradične dávajú peniaze a taktiež nevestin podväzok a ženíchova kravata môžu byť vydražené. Taktiež je zvykom hádzať kyticu slobodným dievčinám.

Zdroj: www.svadba-info.sk/svadba-v-roznych-krajinach/svadba-v-spanielsku/

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek