Avatar užívateľa
anonym

Aká je Vuvuzela?

Syn mi „píli nervy“, že chce vuvuzelu. Ja viem len, že je to akýsi hudobný nástroj. Syn to videl v televízii, ževraj na MS. Ja som bol v tej dobe odcestovaný a fotbal ma nezaujíma, tak som nejako nestihol zhliadnuť čo ta vuvuzela je. Čo to je za nástroj? Odkiaľ pochádza a dá sa niekde zohnať?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5057 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
jozo

No tak to klobúk dole, keď kúpite synovy tento nástroj, máte po kľude a susedia tiež.
Tento nástroj sa preslávil na týchto MS vo futbale v Juhoafrickej republike. Je to africký ľudový nástroj inak povedané ešte ako Lepatata. Je to taký roh z plastu asi tak meter dlhý a má doslova" šialený zvuk". Používajú ho práve futbalový fanúšikovia. Zvuk pripomína velikánsky roj podráždených včiel a ževraj i slonie trúbenie. Nástroj je teda veľmi hlučný (vydáva okolo 130 decibelov).
V tejto dobe pužívanie vuvuzel vyvolalo veľké „halo“, pretože dokopy viac vuvuzel ruší hráčov a niektorých fanúšikov a televízie s tým tiež nemajú dobré skúsenosti – rušilo to prenosy zápasov.
Dočítal som se, že už český fanúšikovia si začínajú zháňať vuvuzely na fotbalové zápasy a niektoré fotbalové kluby zareagovali tým, že chcú podať návrt o zrušenie používania vuvuzel na štadiónoch.
Keby váš syn bol neodbitný a vy sa rozhodnete kúpiť vuvuzelu tak ju predávajú napríklad na týchto stránkach http://www.biz­rate.sk/produc­t/futbalova-trubka-vuvuzela-vo-farbach-slovenska-1527/

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
Bohuš

Priniesol som ten zázrak 5 ročnému vnukovi z dovolenky /Korzika/.Ja som sa dosť natrápil,kým som z toho dostal ten príšerný zvuk.Si predstavte,ten chlapec to priložil na ústa a hneď na tom zatrúbil.Chce to dobrý paišel.Moc Vám to domov neodporúčam.Ja som sa našťastie toho zbavil tým,že si to vnuk ihneď zobral domov.To ticho.Paráda.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Hudba, film a TV