Avatar užívateľa
Led

Úsporné žiarovky. Úspory, alebo chiméra?

http://vtm.zi­ve.cz/aktuali­ty/uspory-nebo-chimera

Ale aj tak elektrinu neušetríme, tvrdí Jeff Tsao
Má pravdu?

Dopĺňam:
V otázke ide o mrhanie elektrickou energiou vinou správania sa ľudí.
Prirodzene úsporná žiarovka má väčšie % premeny elektrickej energie na svetlo. Teda prevádzkové náklady sú nižšie, pri tej istej svetelnosti. Na druhej strane sú vyššie vstupné náklady – žiarovka je niekoľkonásobne drahšia.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Led

Zajímavá 4Pre koho je otázka zaujímavá? Jenifo, skorcovaz, anonym, Drap před 5013 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Jenifo

Podla mna je to hlúposť. Stačí ak si percenuálne prepočítame že 25w žiarivka nahradí 100w žiarovku. Takže by sme ich museli dať do miestnosti 4 aby sa to mulovalo. Dalej Led diody maju nespočetne dlhšiu životnosť čo nasvedčuje aj tomu že ušetríme na nákupe. Pokial so žiarovkou svietim večer 4 hodiny. so žiarivkou môžem svietiť až 16 hodín. 4o určite nikto svietiť nebude. A to sa bavíme len o jednom svetle v dome. Takže Pan Jeff Taso, spolieha na ludskú vlastnosť plytvania. Ale v tomot nepomere výkonu a príkonu je to nepodstatné. Doba pokročila v tomto velmi ku predu a naštastie správnym smerom.
Dopĺňam:
K doplneniu treba brať do uvahy aj životnosť. A zastaralé žiarovky ju majú oproti novým úsporným veľmi malú. Takže tam sa ta cena za zastaralú žiarovku zvyšuje.

Upravil/a: Jenifo

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
Elektrikář

Špatně jste to pochopila. Obyčejná žárovka spotřebuje 80 procent enerrgie na žhavení vlákna které potom svítí. Úsporná žárovka na stejný světelný výkon spotřebuje méně proudu.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Bývanie a záhrada