Avatar užívateľa
anonym

Sú dobré šátky na nosenie bábätiek?

Počula som kladné i záporné názory mamičiek na nosenie bábätiek v šatke. Chcela by som vedieť či je to dobrá kúpa, rada by som nosila svoje bábätko v šatke, nie vždy mám čas ťahať kočiarik z domu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5025 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
Elektrikář

Jako pomoc v nouzi je to dobré. Ale na páteř
to dobré není. Děcko v kočárku má víc pohodlí něškrtí mu tam nic krevní oběh. A dosud nedokončený vývoj kostí páteře to nemůže deformovat.

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
veronikaiq

Z psychologického pohľadu je pozoruhodné, že v šatke nosené deti menej plačú, sú sebaistejšie a pozitívne motivované. Bezprostredný materinský kontakt je pre ne pozvaním k aktivite a skúmaniu okolia. Šatka im zároven ponúka širší rozhlad v porovnaní s presunom v kociariku. Aktívnejšie dieta skôr hovorí a pokojnejšie spí. Nosenie posilnuje rovnováhu bábätka, zlepšuje jeho motorické schopnosti a pomáha mu privyknút si na striedanie dna a noci. K castým námietkam proti noseniu detí v šatke patrí obava z deformovania chrbtice. Prvým predpokladom pre efektívne nosenie dietata je správny výber typu a spôsobu zviazania, primerané veku dietata. Najmenšie deti sa nosia v detskej šatke, ktorá sa dietatu dokonale prispôsobí. Staršie deti sa nosia v elastickej šatke, oblúbená je aj „klokanka“, hoci vela mamiciek v nej nosí príliš malé deti a neguje tak hlavný princíp nosenia detí – bezprostredný kontakt s telom matky. Naproti tomu správne uviazaná elastická šatka podopiera po celej dlžke chrbátik a hlavu dietata, podporuje optimálnu polohu bedrových klbov (balenie naširoko) a v neposlednom rade tým ulahcuje samotné nosenie.

Zdroj: www.mamicka.sk/ar­ticle-nosenie-deti-v-satke.html#

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Zdravie