Avatar užívateľa
Registrovaný

Skúsenosť s hliníkovými oknami od Vekry?

Zdravím. Staviame dom a pre zmenu by sme chceli skúsiť hliníkové okná. Viem že sú troška drahšie ale to nám nevadí pokiaĽ sú kvalitné. Má niekdo skúsenosť s hliníkom alebo drevohliníkom? Väčšinou známy majú plastové takže moc nemám od koho zisťovať. Boli sme pozrieť v showroome Vekra a celkom sa nám ich ponuka pozdávala len nepoznáme nikoho kto ich okná má. Tak ak by ich mohol niekdo odporúčiť tak by som bol vďačný.

Najlepšia odpoveď

Avatar užívateľa
Registrovaný

Nemám skúsenosť s hliníkovými ale, čo sa týka Vekry tak tam sa podľa mňa nemáte čoho báť, my od nich máme plastové okná tak už zo dva roky a sú v pohode. Pozerali ste už aj nejaké iné firmy? Možno za pokus to stojí porovnať. Hlavne nepozerajte iba na ceny, tam sa človek najviac oklame.

 

Ďalšie odpovede:

Avatar užívateľa
Registrovaný

Tak teda ja už tiež plast dáko nemusím. Pred pol rokom nám zakladali drevohliníkové okná. Bola to dosť pálka lebo máme veliký dom ale som spokojný. Rozhodli sme sa pre trojsko a to dalo domu aj dobrú izoláciu takže stojí si veru za to priplatiť. Inak musím povedať že u nás s Vekrou bez problémov.


Avatar užívateľa
Registrovaný

Nám sa akurát vybavuje objednávka u nich ale iba na plastové na byt. Hliník sa mi páči ale bohužiaľ hliníkové by sme z nášho rozpočtu asi nedali☹. Inak firma posobí spoľahlivo, zatial čo sme s nimi dohodli tak dodržali. Viac ti asi nepomožem. Uvidím ako to pojde dalej.


Avatar užívateľa
Registrovaný

Šikovní a celkom rýchli chlapi. Normálne po sebe aj viacmenej popratali. So ženou sme to na ďaľší deň ešte doriadili. Ale máme najmä radosť z toho že sa nám už konečne okná nezasekávajú a zavierajú sa na doraz a to je najhlavnejšie.


Avatar užívateľa
Registrovaný

Máme už asi 3 roky plastové od Vekry na byte a tento rok budeme meniť na dome u rodičov. Už majú opotrebené okná a keďže sme s firmou spokojní tak budeme kupovať zase u nich. Tentoraz ale smrekové. Najmä kôli životnosti a koniec koncov potom do toho domu pôjdeme asi my, tak už nech to teda tam vydrží.


Avatar užívateľa
Registrovaný

No jedna z mála firiem ktorá naplno pracovala v marci a apríli, takže nám nestála práca na dome. Všetko sa spravilo v dohodnutých termínoch. Už len úpravy na záhrade a hniezdočko máme hotové.


Avatar užívateľa
Registrovaný

Našiel som okná čo by sa mi veru na dome páčili, akurát začíname stavať tak rátam že ďaľší rok už budeme bývať. Majú ten showroom iba v BA či aj niekde inde? Vlastne to je asi aj celkom jedno keďže som v BA každý mesiac - rovno si tam zájdem.

 

Diskusia k otázke

Avatar užívateľa
Registrovaný

Major

No tiež som pozeral že fungovali aj v čase korony, všimol som si to na stránke keď som pozeral nejaké sieťky proti hmyzu.

Avatar užívateľa
Registrovaný

P.Peter

@Major Môžem sa opýtať či ste si dávali teda tie plastové okná od Vekry. Akurát chceme dať prerobiť na našom byte. Tiež by sme išli do plastu len by sme chceli inú farbu tak zvažujeme ten dekor dreva. Máme menší trojizbový byt, takže tých okien nie je toľko, cena je dobrá, len by som bol rád za váš názor na ne – teda ak ste si ich dali. Dík

Avatar užívateľa
Registrovaný

Major

Áno dali sme si ich už ich máme nekoľko mesiacov. Máme len biele plastové, ale rozmýšľali sme aj nad hnedým dekorom len by to asi vyzeralo divne keď majú všetci na paneláku biele. Nechceli sme vytŕčať. Ale okná sú naozaj dobré a s firmou všetko v pohode.

Avatar užívateľa
Registrovaný

P.Peter

Tak super, už som aj stihol objednať ale tento rok už asi nebudeme prerábať. Hneď po novom roku sme sa dohodli. Ale dáme ten dekor, predsa len tu u nás majú ľudia kadejaké na bytoch tak nebudeme výnimoční. A zase tá cena nebola až o toľko vyššia. A ako dlho im trvalo kým všetko porobili?

Avatar užívateľa
Registrovaný

Major

Tak určite ak sa vám ten dekor páči tak prečo nie. Ten rozdiel v cene nie je hrozný a stále lepšie ako cena drevených.No samozrejme keby sa dalo tak to drevo je super. Nám to urobili za ten mesiac od zaplatenia zálohy ale samozrejme záleží aj či nemáte nejaké špeciálne požiadavky, to si myslím že možno troška dlhšie trvá, no neviem. Ale v každom prípade u nás to bola najlepšia investícia. A hlavne že máme konečne teplo v byte, lebo už to bolo na nervy tie večné nedoplatky každý rok.

Avatar užívateľa
Registrovaný

P.Peter

No určite cena je fajn, na ďaľší týžden by nám to mali urobiť. Nepožadujeme žiadne extra prvky takže by to malo byť rýchle. Ešte si stihneme vyskúšať chladné dni, tak aspoň uvidíme ten rozdiel teploty v byte. Som zvedavý

Avatar užívateľa
Registrovaný

Pavelan

Zdravím. Chcel by som len vedieť či ste platili dačo extra za zameranie, dovezenie okien alebo dačo extra okrem založenia? Máme vyhliadnuté u Vekry plastové Prima čo nám vyhovuje aj po cenovej stránke. Snažím sa vopchať do nášho budgetu tak si checem zistiť

Avatar užívateľa
Registrovaný

Wintun

Nie nie, neplatilo sa nič za zemeranie a ani dovezenie nebolo účtované, myslím že nič okrem okien sme neplatili. Prima sme tiež pozerali ale nakoniec sme vybrali style Evo tie sa nám páčili najviac. No hlavne nech slúžia

Avatar užívateľa
Registrovaný

Jancina

@Cdžej Pozerali sme teda aj iné firmy ale celkovo výberom to proste Vekra vyhrala. Cenová ponuka bola dobrá tiež takže sme u nich urobili objednávku na hliníkové. Zamerané už boli, to bolo vybavéné rýchlo ale založiť by nám ich mali až daľší mesiac, nejak koncom nakoľko sme často mimo takže to bol najskorší termín čo nám vyhovuje.

Avatar užívateľa
Registrovaný

Wintun

Nám ich firma teda zakladala čerstvo asi pred mesiacom. Bol som milo prekvapený že sme sa dohodli na všetkých dátumoch bez výkrúcania. Ostali sme teda pri klasickom plaste len s oblými rámami čo sa nám po vzhľadovej stránke najviac pozdávalo, no jedine čo sme si teda dávali extra boli pevné priečky na okná a aj kľučky s kľúčom. Zdalo sa nám to ako dobrá voľba keď sme často mimo. Zatiaľ sme spokojní, jedine čo do budúcna ešte rozmýšľame tak nejaké tie tienenia alebo vonkajšie žalúzie. Ale to má ešte čas.

Avatar užívateľa
Registrovaný

Jancina

Tak super. My ich máme už 3 týždne a všetko išlo hladko, takže som bol spokojný s priebehom. My sme si teda tie žalúzie dávali hneď nech máme pokoj.

 

Zaujímavé otázky v kategórii Bývanie a záhrada

Prihlásiť sa

Položte otázku, odpovedzte, zapojte sa, …

začnite tu

Reklama

Kvalitné odpovede v: Bývanie a záhrada

Strieborný Judith 30
Pokročilý Elektrikář 28
Strieborný Dr.Axl 22
Bronzový MonaLis 16
Strieborný Led 14
Bronzový Drap 11
Pokročilý Jenifo 11
Bronzový arygnoc 9
Bronzový divoska 8
Pokročilý Slon 8

Zobraziť celkový rebríček

Facebook

 

Na Vašej požiadavke sa pracuje. Počkajte, prosím.