Avatar užívateľa
anonym

Prečo vzniká svalovica?

Rada cvičím a nevadí mi pocit mať svalovicu, dokonca ma to teší- svalovica mi pripomína, že som pre seba niečo sparvila. Priateľ nerad posiluje, pretože nerad pociťuje svalovicu. Ako na svalovicu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? anticas před 4964 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
skorcovaz

http://lesk.cas­.sk/clanok/84259/za­cali-ste-cvicit-vieme-ako-sa-vyhnut-svalovici.html

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
lienka

Svalovica je častý pocit bolesti svalov, keď sa kyselina mliečna uvolní po ťažkom a namáhovom cvičeni. Uvoľňovanie kyseliny mliečnej sa prejavuje ako prudká bolesť. Nemusíte sa jej báť, je prejavom dobre odvedenej práce, prirodzene, ak nie je prejavom zranenia. Medzi týmito bolesťami sa musíte naučiť rozlišovať.
Klasická svalovica je však pomerne jednoznačná. Jediným liekom na ňu je však ďalšie cvičenie, nie vynechanie tréningu. To je jedna z najčastejších chýb. Ak chodíte do posilňovne nepravidelne a máte následne svalovicu, ktorá vás od častejších návštev odradí, máme pre vás len jedno riešenie – na bolesť svalov si treba zvyknúť.
Potýkajú sa s ňou nielen profesionáli. Liek je však len jediný, kvalitný odpočinok a pravidelný tréning. Ideálna záťaž je tri až štyri krát do týždňa s dennou prestávkou na regeneráciu. Ak prekonáte prvotné svalovice, budete ich neskôr zvládať omnoho jednoduchšie.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Šport