Avatar užívateľa
anonym

Prečo pôrod bolí?

Existuje na to vôbec odpoveď? Ja ani neviem, či budem chcieť niekedy rodiť. Asi je to krásny pocit porodiť dieťa, ale ta bolesť ma odradzuje. Prečo takto ženy pri pôrode trpia? Čo spôsobuje pôrodné bolesti?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5029 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
lienka

Čím väčší je plod, tým tesnejšia mu je panva matky a to sťažuje priebeh kontrakcií. Väčší plod tiež viac tlačí na nervové zakončenia, čo tiež zintenzívňuje pocit bolesti počas pôrodu. Väčšina bábätiek prichádza na svet pôrodným kanálom tvárou nadol. V prípade, že tomu tak nie je a dieťa z maternice putuje tvárou nahor, tlačí pritom tvárou na stenu maternice a zintenzívňuje bolesti chrbta. Niektorí pôrodníci veria, že ženy v dobrej fyzickej kondícii mávajú obyčajne aj ľahší pôrod, keďže ich svaly sú silnejšie a majú aj väčšiu fyzickú výdrž. Ženám, ktoré už v minulosti absolvovali pôrod, vo všeobecnosti trvá pôrod priemerne 8 hodín. Prvorodičky svoj prvý pôrod absolvujú priemerne za 14 hodín, keďže ich šľachy a svaly nie sú ešte dostatočne uvoľnené a pri pôrode tak kladú väčší odpor.

Zdroj: www.mamicka.sk/ar­ticle-preco-porod-boli.html

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
Elektrikář

Musí se roztáhnout porodní cesty. Napřed do nich tlačí plodový vak z plodovou vodou, až se svaly pánevního dna uvolní na tolik že dítě může projít ven.Uzávěr musí být natolik pevný aby nedošlo k předčasnému porodu a plod nevyšel dřív než je dokončen jeho vývoj.
Je to druhá strana mince radosti z mateřství.Bolesti se dá předejít cvičením a znalostmi toho co vás čeká.Někdy pomůžou léčiva, nebo nastřižení hráze.Bolest po čase ustoupí a ten pocit že tu máte něco co po vás bude pokračovat z životě.Mám dvě dcery když se narodily vážily 2,8O kg když jsem je dostal do ruky bál jsem se že to maličké stvořeníčko doslova polámu.Bylo to jak panenka na hraní.Časem jsem dostal praxi v chování mytí a přebalování, krmení a vaření kašičky. Když to člověk prožívá ani si to moc neuvědomuje, jaké mněl štěstí že se ten zázrak vlastně stal.Dneska jsou obě dospělé. a mají už svoje děti.Musíte mít takového partnera se kterým se do tohoto dobrodružství můžete pustit. A hlavně k tomu dozrát.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
saša

Filmy, ktoré pozeráš sú veľmi často zdramatizované v momentoch pôrodu.Asi tam ide o dramatickosť. Pôrodné bolesti sú individuálne,zrejme ide o dedičné dispozície. Bolestivé je necitlivé zašívanie po pôrode, ale dá sa to vydržať.

před 4992 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek