Avatar užívateľa
anonym

Prečo cvičiť s deťmi?

Niektoré mamičky chodia s deťmi na cvičenia – s dievčatami na rôzne tance, s chlapcami na hokej apod. I v rôznych médiach vravia, že sa s deťmi má cvičiť. Prečo sa to v dnešnej dobe tak zdôrazňuje? Aký účel je keď sa s deťmi nejakým spôsobom cvičí?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5107 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
veronikaiq

Cvičenie je veľmi vhodné pre deti:
1, Rozvoj myslenia: cvičenie zlepšuje schopnosť adaptácie a umožnuje lepšie zvládať rôzne životné situácie. Pohyb prispieva k rozvoju inteligencie.
2, Viacej energie: po cvičení má človek obvykle pocit relaxácie a celkovéj pohody a naviac zvýšenú sebadôveru. Po cvičení by človek mal cítiť energetické nabudenie.
3, Endorfiny: tieto hormóny, ktoré sa vytvárajú pri cvičení, dokážu tĺmiť bolesť a vyvolávajú príjemné pocity.
4, Kreativita: pohyb stimuluje aktivitu pravej mozgovej hemisfery , v ktorej je umiestnené centrum krativity a intuicie. Telesná aktivita pomôže dieťatu lepšie zvládať školné povinnosti.
5, Vyššia produktivita: deti ktoré behom dna pravidelne cvičia (napríklad cez prestávku,alebo na hodinách telocviku) sú na hodinách aktívnejšie a výkonnejšie.
6, Dobrá kondícia: pravidelné cvičenie je jedným z predpokladov pevného zdravia a životnej vitality. Naviac je dobrým prostriedkom pre prevenciu vitality.

0 Nominácie Nahlásiť

Otázka nemá žiadne ďalšie odpovede.Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Zdravie