Avatar užívateľa
anonym

Používate helmu na bicykel?

Kúpila som si bicykel už dávnejšie. Jazdím naňom zriedkakedy, len krátke trate a žiadne zložité lesné trate. Doteraz ale nemám kúpenú helmu. Je to vôbec na niečo potrebné.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5117 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
jozo

Helma je určite dôležitá vec pri jazde na bicykli. Ja osobne by som bez helmy nevišiel na bicykli ani pre rohlíky. Človek predsa nikdy nevie čo sa môže stať. Stačí že vletí kameň pod koleso, spadnete z bicykla a udriete sa do hlavy. Prianajmenšom to môže byť otras mozgu, ale ani ten by som nebral na ľahkú váhu. Poznám prípady (verte mi že je ich veľa), že po páde z bicykla nastalo silné krvácanie do mozgu a potom je už tažšie človeka zachrániť, alebo ho vyliečiť do normálneho zdravotného stavu v akom bol predtým, než nasadol na bicykel bez helmy. Nikde nieje napísané, že po poranení mozgu bude človek úplne v poriadku. Je potreba počítať aj s tým ,že to môže priniesť trvalé následky do konca života a to nie s veľmi ľahkým postihnutím. Môžete byť výborný cyklista, ale môže sa tiež stať, že vám nehodu zapríčiní iný cyklista, chodec či auto. Opatrnosti nieje nikdy dosť, ale jazdiť s helmou na hlave je nevyhnutnosť a určite sa to vyplatí. Keď si budete kupovať helmu je dôležité, aby vám sedela na hlave a aby spĺňovala bezpečnostné normy. Je teda lepšie kupovať helmu v cyklistických obchodoch, kde vám i poradia, než ju kupovať v hypermarketoch.

0 Nominácie Nahlásiť

Otázka nemá žiadne ďalšie odpovede.Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
sm

Helmu nepoužívam, lebo by mi bola zbytočná. nemám totiž samopal. Helmy používajú vojaci, na bicykloch ich mali cyklospojky počas vojny.
Cyklisti majú prilby. Sú predpísané mimo obce, ale je to hlúposť. jedine pre takých, ktorí nevedia poriadne bicyklovať a padať.

před 4757 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Šport