Avatar užívateľa
anonym

Niečo o orchideach?

Dostala som k narodeninám nádhernú ružovú orchideu v kvetináči, akurát neviem ako sa oňu starať. Raz už som orchideu mala a nevydržala mi. Máte skúsenosti s pestovaním a udržiavaním orchidei? Ako ju zalievať?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? vaso_eng před 5058 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
lienka

Ja mám v byte viacero orchidey rôznych farieb (červená, rúžová, fialová a biela). Ešte si chcem kúpiť zelenkavú a žĺtú. Je to krásna rastlina a treba sa oňu starať, ale nieje to veľmi náročné.
Väčšinou orchideje stačí zálievať raz do týždňa, najlepšie ráno a malými dávkami. Tak rastlina vlahu prijme počas dňa a za optimálnej teploty nehrozí, že jej začnú cez noc pre vlhko a nižšiu izbovú teplotu zahnívať korene. Zalievať treba odvápnenou, alebo prevarenou odstátou vodou- tak aby nebola veľmi chladná, má mať izbovú teplotu.
Alebo raz za týždeň stačí ponoríť črepník na hodinu do nádoby s vodou tak, že rastlina vytŕča nad vodu, ponorená je len nádoba. Iné (rod Miltonia a Oncidium) je potrebné jeden-dva razy denne rosiť, lebo potrebujú prijať vlahu aj povrchom listov.
Orchidey uprednostňujú veľmi svetlé miesta na východnom alebo západnom okne. Južné okno im prekáža pre ostré slnko a teplo. Rastlinám prospieva aj čerstvý vyvetraný vzduch, ale nie prievan.
Dobré je keď je v miestnosti vlhkosť vzduchu okolo 60%-70%. Ja som si preto k[pila i meriač vlhkosti vzduchu. Teraz už sa o ne starám bez problémov.

Zdroj: www.freezi.net

0 Nominácie Nahlásiť

Otázka nemá žiadne ďalšie odpovede.Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Príroda a životné prostredie