Avatar užívateľa
anonym

Niečo o bambuse?

Zaujímalo by ma čo všetko sa v dnešnej dobe z bambusu vyrába? Páči sa mi táto drevina, len neviem, či výrobky z nej sú dosť pevné a spoľahlivé. Chcel by som si do bytu niečo z bambusu kúpiť. Máte niečo doma bambusové a aké máte s tým skúsenosti?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5116 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
jozo

My máme doma z bamusu taký plôtik na terase, pokríva okolie terasy. Vďaka nemu to tam vyzerá útulne a zároveň máme väčšie súkromie a mám vždy z neho taký pocit tepla. Máme ho dva roky, zatiaľ slúži prefektne a vyzerá stále vkusne. Namontovali sme ho veľmi jednoducho a nemusíme ho nejako udržiavať. Keď máte balkón doporučujem, ale počul som že existujú z bamusu plôtiky rôznych velikostí a známy ho má na zahrade. Tiež máme doma z bambusu misky a obraz a je to veľmi pekné.
Čítal som niekde že bambus má ako drevina skvelé vlastnosti: tvrdosť, stabilita, estetickosť či dlhodobá životnosť. Bambus sa používa v stolárskom, papierníckom ,stavebnom a tkáčskom priemysle. Vyrába sa z neho nábytok, drevené podlahy, dvere, schody, okna, stojany na nože, bambusové dekoračné tyče, koberce, dekorácie na stenu, škatuľky na cigary, hudobné nástroje, ploty, terasy, požíva sa i ako protihluková bariéra. Bambusové výrobky sú veľmi estetické a spoľahlivé.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
Janka Terová

Ja používam bambusové uteráky a nemôžem si ich vynachváliť https://www.gol­dea.sk/uteraky-s-bambusovym-vlaknom

před 998 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Bývanie a záhrada