Avatar užívateľa
Pokročilý

Načo je dobrý fenikel?

Mama mi poradila, aby som si kúpila feniklový čaj, že je dobrý na trávenie. Načo všetko je dobrý fenikel? Má takú zvláštnu vôňu. Dá sa i kúpiť samotný fenikel a dá sa z neho niečo uvariť?

Uzamknutá otázka – ohodnoťte najlepšiu odpoveď symbolom palca.

Najlepšia odpoveď

Avatar užívateľa
Pokročilý

Foeniculum vulgare- Fenikel sa využíva v likérnictve, cukrárstve i voňavkárstve.Jeho domáce využitie je nsledovné: Tvorí súčasť liekopisnej vetrovej a preháňavej čajoviny. Osoží proti kašľu a nadúvaniu, dojčiacim matkám slúži na zvýšenie tvorby mlieka, deťom sa dáva na utíšenie kolikových bolestí (aj v odvare s mliekom).Kúpiť si ho môžete v potravinách v sekcii koreniny- na prípravu odvarov a čaju, ale môžete si ho dopestovať aj doma v záhradke, lebo čerstvý fenikel je výborná a zdravá surovina do kuchyne.

Zdroj: http://www.najrecepty.sk/searc h.php?search=fenikel

 

Ďalšie odpovede:

Avatar užívateľa
Pokročilý

Feniklový čaj je dobrý i pre deti a dojčacie mamičky na uvoľnenie vetrov. Asi najväčšie uplatnenie nájde pri príprave rýb a v šalátoch. Stonky nakrájané na kolieska sú vhodné do polievky, listy pri príprave rýb (ryba sa môže do nich zabaliť), hľuzy sa opekajú na grile alebo sa nakrájajú na tenké pásiky do šalátov. Semená sa používajú pri výrobe mnohých nápojov - napríklad džinu alebo absintu, ďalej do chleba ako súčasť zmesi ochucujúcich semien, do omáčok, jablčných koláčov a čatní.V ľudovom liečiteľstve sa používa na vyvolanie menštruácie a na podporu tvorby materského mlieka. Výťažky z feniklu majú dobré schopnosti bojovať proti baktériám, ako sú napríklad stafylokok či e.coli, ale aj proti kvasinkovým a hubovým ochoreniam.

Zdroj: www.sme.sk/c/3880743/dnesne-me nu-fenikel.html

 

Diskusia k otázke

Avatar užívateľa
Registrovaný

nadka1

fenikel je velmi dobry na odkasliavanie aj dobre travenie,odporucam tuna http://www.predajbylin.sk/…

 

Prihlásiť sa

Položte otázku, odpovedzte, zapojte sa, …

začnite tu

Reklama

Kvalitné odpovede v: Príroda a životné prostredie

Bronzový Judith 16
Strieborný Led 15
Pokročilý Elektrikář 13
Pokročilý jozo 11
Pokročilý lienka 10
Bronzový MonaLis 9
Bronzový Drap 9
Pokročilý pandora 8
Pokročilý denortis 7
Pokročilý Jenifo 7

Zobraziť celkový rebríček

Facebook

 

Na Vašej požiadavke sa pracuje. Počkajte, prosím.