Avatar užívateľa
anonym

Musím oboznámiť susedov o rekonštrukcii bytu?

Plánujeme rekonštruovať byt a neviem, či musíme, alebo nemusíme upovedomiť susedov o rekonštrukcii. Musíme to povedať všetkým majiteľom bytov v dome? Do akej miery ich musíme oboznámiť s tým, čo plánujeme vo svojom byte robiť?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? Jenifo před 4976 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Jenifo

Nemusíte nikoho oboznamovať o ničom pokial ich neobmedzíte v ich byte. To znamená že ak budete musieť odstaviť vodu alebo plyn aj v iných bytoch ako vo svojim tak tych majitelov bytou treba oboznámiť. Ak musíte vypmúť stupačku na kúrení tak detto. Ale ak sa prace týkajú iba vás a vašeho bytu tak je to váš majetok a nikoho do toho nič nieje. Samozrejme že treba brať do uvahy malé deti ktoré by to mohlo rušiť pri poobednom spánku, a samozrejme hluk po 20:00 hod je nielen otravný ale priam poburujúci. Tak vela zdaru pri prerabaní.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
ciernak

Vybúranie steny či výmena radiátorov však môžu spôsobiť problémy celému domu. Navyše zmeny v byte treba oznámiť alebo žiadať povolenie. Netýka sa to však výmeny okien, podlahy či kuchynskej linky, ak tá zostane na pôvodnom mieste. Ak ju však chcete premiestniť, zasahujete do rozvodov. Na to už treba súhlas ostatných vlastníkov bytov. Skôr ako majiteľ začne akékoľvek stavebné práce vo svojom byte, mal by sa poradiť na príslušnom stavebnom úrade.Dom je totiž jeden celok a vlastníci jednotlivých bytov nemôžu svojvoľne zasahovať do konštrukcie stavby. Mohli by tým ohroziť statiku budovy alebo inak poškodiť stavbu.

Zdroj: www.byvanie.prav­da.sk/upravy-v-byte-mozu-poskodit-susedov-dva-/sk-bpeniaze.asp?c=A101031_­092842_sk-bpeniaze_p01

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Bývanie a záhrada