Avatar užívateľa
Pokročilý

Musím oboznámiť susedov o rekonštrukcii bytu?

Plánujeme rekonštruovať byt a neviem, či musíme, alebo nemusíme upovedomiť susedov o rekonštrukcii. Musíme to povedať všetkým majiteľom bytov v dome? Do akej miery ich musíme oboznámiť s tým, čo plánujeme vo svojom byte robiť?

Uzamknutá otázka – ohodnoťte najlepšiu odpoveď symbolom palca.

Najlepšia odpoveď

Avatar užívateľa
Pokročilý

Nemusíte nikoho oboznamovať o ničom pokial ich neobmedzíte v ich byte. To znamená že ak budete musieť odstaviť vodu alebo plyn aj v iných bytoch ako vo svojim tak tych majitelov bytou treba oboznámiť. Ak musíte vypmúť stupačku na kúrení tak detto. Ale ak sa prace týkajú iba vás a vašeho bytu tak je to váš majetok a nikoho do toho nič nieje. Samozrejme že treba brať do uvahy malé deti ktoré by to mohlo rušiť pri poobednom spánku, a samozrejme hluk po 20:00 hod je nielen otravný ale priam poburujúci. Tak vela zdaru pri prerabaní.

 

Ďalšie odpovede:

Avatar užívateľa
Pokročilý

Vybúranie steny či výmena radiátorov však môžu spôsobiť problémy celému domu. Navyše zmeny v byte treba oznámiť alebo žiadať povolenie. Netýka sa to však výmeny okien, podlahy či kuchynskej linky, ak tá zostane na pôvodnom mieste. Ak ju však chcete premiestniť, zasahujete do rozvodov. Na to už treba súhlas ostatných vlastníkov bytov. Skôr ako majiteľ začne akékoľvek stavebné práce vo svojom byte, mal by sa poradiť na príslušnom stavebnom úrade.Dom je totiž jeden celok a vlastníci jednotlivých bytov nemôžu svojvoľne zasahovať do konštrukcie stavby. Mohli by tým ohroziť statiku budovy alebo inak poškodiť stavbu.

Zdroj: www.byvanie.pravda.sk/upravy-v -byte-mozu-poskodit-susedov-dv a-/sk-bpeniaze.asp?c=A101031_0 92842_sk-bpeniaze_p01

 

Diskusia k otázke

 

U otázky neprebehla diskusia.

 

Zaujímavé otázky v kategórii Bývanie a záhrada

Prihlásiť sa

Položte otázku, odpovedzte, zapojte sa, …

začnite tu

Reklama

Kvalitné odpovede v: Bývanie a záhrada

Strieborný Judith 30
Pokročilý Elektrikář 28
Strieborný Dr.Axl 22
Bronzový MonaLis 16
Strieborný Led 14
Bronzový Drap 11
Pokročilý Jenifo 11
Bronzový arygnoc 9
Bronzový divoska 8
Pokročilý Slon 8

Zobraziť celkový rebríček

Facebook

 

Na Vašej požiadavke sa pracuje. Počkajte, prosím.