Avatar užívateľa
anonym

Môže rast deti bolieť?

Naše dievčatko, často plakalo po večeroch a v noci, mysleli sme si, že je to rastom zubov, ale nie. Keď som jej pri jednej hre zmeriala výšku, zistila som že nám za kratku dobu podrastla o 5 centimetrov. Mohlo ju bolieť to, že rástla?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pre koho je otázka zaujímavá? Jenifo, anonym před 5015 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
anonym

Vzpomínám si, že mě v dětství občas bolelo v tříslech a moje matka říkávala, to je tím, že rychle rosteš. Ovšem nevím nejednáli se o objektivní informaci.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
Jenifo

Ja som za 2 mesiace vyrastol o 15cm. Nebolí to tak ako zranenie.. skôr človek pocituje takú unavu na svalstve. Ako ked má človek horúčku … necítite bolesť ale pri tom vás všetko bolí. Neviem to presne opísať. snád chápete čo tým myslim.

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
anonym

Ano,růst kostí opravdu dost bolí a je dobré i přes tu bolest procvičovat tělo,aby kosti a svalstvo byly pevné.V tomto období je dobré aby dítě jedlo hodně ryby a sýry.AHOJKY 😁)***LVICE

Zdroj: znalosti a zkušenosti

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
veronikaiq

Rastové bolesti sú neškodným syndrómom s typickou bolesťou končatín, ktorá sa zvyčajne objavuje u detí mladších ako 12 rokov. Asi 40 percent detí vo veku od troch do šiestich rokov naozaj bolí vlastný rast. S nástupom puberty, okolo deviatich až dvanástich rokov, nastáva ďalšia fáza intenzívneho rastu a vtedy sa bolesti môžu vrátiť. Bolesť väčšinou postihuje obe dolné končatiny v oblasti stehien, lýtok alebo pod kolenami. Objavuje sa podvečer alebo v noci a často budí dieťa zo spánku. Neraz vzniká po zvýšenej telesnej námahe. Zvyčajne trvá 10 až 30 minút, niekedy aj niekoľko hodín a môže byť rôzne silná. Rastové bolesti sú občasné a obdobia bez bolesti môžu trvať niekoľko dní až mesiacov. U niektorých detí sa však objavujú denne.

Zdroj: www.lesk.cas.sk/cla­nok/83373/ras­tove-bolesti-rast-nase-deti-naozaj-moze-boliet.html

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Zdravie