Avatar užívateľa
anonym

Má sa kontrolovať plyn v byte, v dome?

Počul som, že rozvody plynu a spotrebičov sa majú kontrolovať. Je to pravda? Ako často? Kto to kontroluje a ako často? Bývame v byte tak to ani neviem, čo s tým.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? Kika před 5007 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
ciernak

Rozvody zemného plynu treba pravidelne kontrolovať. Táto povinnosť vyplýva priamo zo zákona bytovým domom, ale plynárenský priemysel odporúča odborné prehliadky a skúšky aj vlastníkom rodinných domov. Na spotrebičoch v domácnosti by sa mal každý rok robiť servis. Za technický stav sporáka, kotla, bojleru, plynovej piecky, ohrievača vody a jeho bezpečnú prevádzku zodpovedá jeho vlastník. Ak sú poškodené rozvody, môže plyn unikať. Hrozí tak výbuch a zvyšuje sa aj spotreba.
V bytovom dome sú spoločné časti rozvodov plynu, ako regulačná súprava (ak ju dom má), ktorá podlieha kontrole a skúške každoročne.
V bytových domoch musí správca alebo spoločenstvo vlastníkov zabezpečovať raz za 3 roky odbornú prehliadku a raz za 6 rokov odbornú skúšku.

Zdroj: www.byvanie.prav­da.sk/rozvody-plynu-treba-pravidelne-kontrolovat-f32-/sk-bpeniaze.asp?c=A101017_­084709_sk-bpeniaze_p01

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
denortis

Správca domu je povinný zabezpečiť revíziu elektro a plynových rozvodov a spotrebičov. U kominárov prehliadku komínov a vykurovacích telies.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Bývanie a záhrada