Avatar užívateľa
anonym

Kto vyvinul prvý potápačský dýchací prístroj?

Pár krát som sa bol potápať v mori, ale len tak zo zábavy so sprievodcom, niesom profesionál. Ale rád by som sa dozvedel kto vymyslel takýto chytrý vynález, ktorý nás dostane tak hlboko pod vodu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5035 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
anonym

Za dnešní podobu těchto přístrojů vděčíme panu:
Jacques -Yves Cousteau (Francouzské výslovnosti :[ ʒak iv kusto ], obyčejně známý v angličtině jako Jacques Cousteau; 11.06.1910 – 25. června 1997)[1] byl Francouzština námořní důstojník , badatel, ekolog, filmař , inovátor , vědec , fotograf , spisovatel a výzkumník kdo studoval moře a všechny formy života ve vodě . On co- vyvinutý Aqua -lung, propagoval o ochraně mořského prostředí a byl členem Académie française. On byl také známý jako " le velitel Cousteau „, nebo“ kapitán Cousteau

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
ciernak

Ja iba doplnim.
Mladý Jacques-Yves Cousteau z Francúzska miloval more a lietanie. Mal však automobilovú nehodu, po ktorej sa musela lietania vzdať. Ale nevzdal sa toho prvého mora. svoj život zasvetil teda moru. V roku 1936 natočil prvý film pod vodou. Súčastne vyvinúl dýchací potapačský prístroj s fľašou so stlačeným vzduchom. Nazval ho akqualung, čo znamená " vodné pľúca". Neskôr sa na celom svete preslávil stovkousvojich filmov z morského prostredia: o morských živočíchoch a svete pod morskou hladinou. Costeau veľmi zdôrazňoval a bol zastáncom ochrany morí.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Veda