Avatar užívateľa
anonym

Kto je vegán?

O vegetariánstve som počul toho veľa, to že nejedia niektorí ľudia mäso to je už bežná záležitosť a je to moderné. Ale poslednou dobou je počuť i slovo vegán, vegánstvo. O čo ide? Je to nejaký druh vegetariánstva? Týka sa to vôbec jedla a nejedenia mäsa?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5074 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
veronikaiq

Vegánstvo je filozofia, životný štýl a spôsob stravovania, ktorý odmieta využívanie živočíchov na konzumáciu, obliekanie a ďalšie využitie.
Vegán je teda človek, ktorý nekonzumuje žiadne potraviny živočíšneho pôvodu (mäso, mlieko, vajíčka, med, živočíšne tuky). Vegáni jedia pestrú a zdravú rastlinnú potravu obsahujúcu všetky plody Zeme – ovocie, zeleninu, strukoviny, obilniny, semená a orechy.
Vegáni vedú akúsi úctu k životu – úcta k životu zvierat, úcta k životu ostatných ľudí, úcta k prírodnému prostrediu na Zemi, úcta k vlastnému životu a zdraviu. Toto konanie je motivované etickým presvedčením, že človek nemá právo vykorisťovať a potom zabíjať zvieratá, respektive ich trýzniť podmienkami vo veľkochovoch alebo rybolovom.
Pri veganstve je potrebné dbať na dostatočný príjem vitamínov B12, vitamínov D, jódu, selenu, vápníku a omega-3 mastných kyselin.

Zdroj: www.vegan.cz

0 Nominácie Nahlásiť

Otázka nemá žiadne ďalšie odpovede.Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Jedlo a varenie