Avatar užívateľa
anonym

Jedávate zemiakové placky?

Máte radi zemiakové placky? Ja som ich v detstve milovala, robila nám ich babička. Akosi som na ne pozabudla, pracujem v zahraničí, tak i slovenská strava mi nejako vymyzla. Rada by som sa ich naučila robiť. Ako na to? A s čím ich jedávate?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5030 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
veronikaiq

My sme doma piekli dvoje placky- jedny sme volali inak i „nálečník“. To robím doteraz, cesto zo surových zemiakov a muka a vajce opečiem na pánvici s olejom. Ale zemiakové placky- inak i lokše sme vraveli niečom inému: mne a mojím bratom zemiakove placky kedysi piekla mamka, na peci, alebo na plotni na sporáku. Teraz bývam sama a mám len elektrické plotničky, tak sa o to nepokúšam. Ale veľmi rada spomínam na chuť zemiakových placiek. My sme ich jedli tak netradične, len pomastené s prepraženým pravým- domácim máslom a posypané cukrom. Mňam to bola pochúťka. Tu je recept:
Potrebujeme: uvarené zemiaky, hladkú múku, soľ, masť-máslo, cukor alebo lekvár príp. marmeládu
Najskôr uvaríme zemiaky cca 1 kg ( najlepšie sú varené o deň skôr). Olúpeme a na jemnom strúhadle nastrúhame. Na pripravený pomúčený plát dáme strúhané zemiaky, štipku soli a hladkú muku. Múky pridáme také množstvo, aby sa cesto dobre prepracovalo a na pláte neprilepovalo. Vypracujeme hladké cesto a dáme nabok. Odkrajujeme malé kúsky, cca 3cm x 3cm, z ktorých vyvaľkávame malé placky hrubé cca 0,5 cm. Tieto placky dávame piecť na sucho, najlepšie na klasických kamenných platniach. Opečené z obidvoch strán potrieme masťou. Podľa chuti natrieme lekvárom, alebo marmeládou, stočíme do rulky a môžeme podávať.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
Elektrikář

U nás se dělaly placky se škvarky. 1kg rozstrouhaných vařených brambor vejce 2O dkg hrubé mouky,vejce. Pokud bylo řídké přidala se mouka do těsta se zaprcovaly škvarky vyválelo se to na plát cc 4 mm a skleničkou vykrajovala kolečka smažilo se to na oleji na pánvičce, Osolilo, mohlo být k tomu kousek uzeného, smažená cibulka nebo dušené zelí.Nebo ze syrových brambor. Oloupané se rozstrouhaly čast vody se slije přidá trochu mléka cibulka česnek, sůl pepř marijánku a hladká mouka, vejce. Vznikne hustší těstíčko.Naběračka těsta se dá na tuk na rozpálenou pánev rozetře do krajů. opeče z jedné i druhé strany. Voní to pak po celém domně.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Jedlo a varenie