Avatar užívateľa
anonym

Je mák skutočne droga?

Ja mam mák veľmi rada, jedlá s mákom sú zaradené v mojom jedálničku odjakživa. Počula som, že kedysi mamičky takto uspávali deti – že im dávali piť makový odvar. Rada by som sa o maku dozvedela niečo viac, pôsobí skutočne ako droga? Vzniká naňom závislosť?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? anonym před 4969 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
anonym

Nevyzrálé makovice se nařezávají a začne z nich téct bílá šťáva zvaná opium.Postup další fáze výroby je zakázáno šířit mezi lidmi a tak víc nemohu prozradit,nechci být tahaná po soudech.Co se týká makovic zralých tak z těch slupek se dělá odvar na uklidnění.Zrnka máku obsahují velmi malé procento omamné látky.To byjste musela každý den sníst aspoň 1/4 kg máku a výsledek by byl jen nepatrný.Ale faktem zůstává, že zralý mák „mám na mysli zrna máku“ je velmi prospěšným lékem proti osteoporoze,protože obsahuje velké množství vápníku a hořčíku,ale jen za syrova -mletý smíchaný s trochou kvalitního medu/každý den jednu polévkovou lžíci na noc/,ale mák v buchtách již žádné účinky nemá,protože horkem se zničí.AHOJKY,LVICE

Zdroj: alternativní medicína

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
tanama

Podle mě mák není droga,jo nějakej odvar z máku mimčo uspí(nedoporu­čovat)Ale drogy se dělaj z nezralých makovic. Jak to nevím,asi vám někdo odpoví přesnějc.

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
lienka

Slovo ópium je odvodené z gréckeho „opion“ čo znamená maková šťava. Je to historicky prvá narkotická droga, ktorá je odvodená od orientálneho maku Papaver somniferum. Prvý historický dokument s opisom šťavy z makovíc sa nachádza už v starom sumerskom texte asi 4000 rokov pred Kristom. Mak siaty predstavuje základný a prirodzený zdroj ópia a jeho derivátov. U nás rastie vlčí mak ktorý neobsahuje nijaké potenciálne využiteľné alkaloidy. Najvýznamnejšia lokalita sveta na pestovanie maku je Zlatý trojuholník: Thajsko, Barma, Laos, ale okrem toho aj Čína, India, Turecko a Pakistan. Medzi drogové varianty ópiátového typu závislosti patrí: surové ópium s obsahom 10% morfínu. Surové ópium možno fajčiť.

Zdroj: www.infodrogy­.sk/ActiveWeb/d/dro­gy_opiatoveho_typ/

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Príroda a životné prostredie