Avatar užívateľa
Pokročilý

Je mák skutočne droga?

Ja mam mák veľmi rada, jedlá s mákom sú zaradené v mojom jedálničku odjakživa. Počula som, že kedysi mamičky takto uspávali deti - že im dávali piť makový odvar. Rada by som sa o maku dozvedela niečo viac, pôsobí skutočne ako droga? Vzniká naňom závislosť?

Uzamknutá otázka – ohodnoťte najlepšiu odpoveď symbolom palca.

Najlepšia odpoveď

Avatar užívateľa

Nevyzrálé makovice se nařezávají a začne z nich téct bílá šťáva zvaná opium.Postup další fáze výroby je zakázáno šířit mezi lidmi a tak víc nemohu prozradit,nechci být tahaná po soudech.Co se týká makovic zralých tak z těch slupek se dělá odvar na uklidnění.Zrnka máku obsahují velmi malé procento omamné látky.To byjste musela každý den sníst aspoň 1/4 kg máku a výsledek by byl jen nepatrný.Ale faktem zůstává, že zralý mák "mám na mysli zrna máku" je velmi prospěšným lékem proti osteoporoze,protože obsahuje velké množství vápníku a hořčíku,ale jen za syrova -mletý smíchaný s trochou kvalitního medu/každý den jednu polévkovou lžíci na noc/,ale mák v buchtách již žádné účinky nemá,protože horkem se zničí.AHOJKY,LVICE

Zdroj: alternativní medicína

 

Ďalšie odpovede:

Avatar užívateľa
Pokročilý

Podle mě mák není droga,jo nějakej odvar z máku mimčo uspí(nedoporučovat)Ale drogy se dělaj z nezralých makovic. Jak to nevím,asi vám někdo odpoví přesnějc.


Avatar užívateľa
Pokročilý

Slovo ópium je odvodené z gréckeho „opion“ čo znamená maková šťava. Je to historicky prvá narkotická droga, ktorá je odvodená od orientálneho maku Papaver somniferum. Prvý historický dokument s opisom šťavy z makovíc sa nachádza už v starom sumerskom texte asi 4000 rokov pred Kristom. Mak siaty predstavuje základný a prirodzený zdroj ópia a jeho derivátov. U nás rastie vlčí mak ktorý neobsahuje nijaké potenciálne využiteľné alkaloidy. Najvýznamnejšia lokalita sveta na pestovanie maku je Zlatý trojuholník: Thajsko, Barma, Laos, ale okrem toho aj Čína, India, Turecko a Pakistan. Medzi drogové varianty ópiátového typu závislosti patrí: surové ópium s obsahom 10% morfínu. Surové ópium možno fajčiť.

Zdroj: www.infodrogy.sk/ActiveWeb/d/d rogy_opiatoveho_typ/

 

Diskusia k otázke

 

U otázky neprebehla diskusia.

 

Prihlásiť sa

Položte otázku, odpovedzte, zapojte sa, …

začnite tu

Reklama

Kvalitné odpovede v: Príroda a životné prostredie

Bronzový Judith 16
Strieborný Led 15
Pokročilý Elektrikář 13
Pokročilý jozo 11
Pokročilý lienka 10
Bronzový MonaLis 9
Bronzový Drap 9
Pokročilý pandora 8
Pokročilý denortis 7
Pokročilý Jenifo 7

Zobraziť celkový rebríček

Facebook

 

Na Vašej požiadavke sa pracuje. Počkajte, prosím.