Avatar užívateľa
anonym

Doporučujete dom s podkrovím, alebo nie?

Chystáme renovovať náš domček, manželke sa páči podkrovný priestor, myslíte si, že je to dobrá voľba? Nemáte s tým skúsenosti?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5141 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
100anulka

Úplne tvoju manželku chápem, aj ja milujem výhľad na nočnú hviezdami posiatu oblohu priamo z postele…
Ale ty potrebuješ asi fakta, našla som zaujímavú stránku, tak hádam ti to pomôže..

Z pohľadu bezpečnosti celého objektu je veľmi dôležitý rozvod elektrickej energie. Keďže rozvod elektriny v starých domoch bol robený z hliníkových vodičov a takéto rozvody súčasné normy nedovoľujú, budete musieť viesť jej rozvod až z rozvodnej skrinky (HDS – hlavnej domovej rozvodnice). Ak pôvodné trámy v podkroví nebudú vyhovovať potrebám jeho rekonštrukcie, budete sa musieť pustiť aj do novej podlahovej konštrukcie, tá však vzhľadom na zaťaženie, ktoré unesú staré trámy, nesmie byť nová podlaha prepojená so stropom pod ňou. Musíte vybudovať nový nosný systém kotvený do staticky nosných stien.

Každý priestor na bývanie musí spĺňať určité hygienické predpisy na intenzitu osvetlenia, čo býva v niektorých prípadoch využívania podkrovia problémom. Určite nebudú stačiť 1 či 2 strešné okná. Norma hovorí, že veľkosť presklenej časti obytnej plochy musí byť 1/8 – 1/10 z celkovej plochy miestnosti.

Podkrovný priestor, ktorý je nižší ako spomínaná výška, sa do podlahovej plochy nezapočítava a netreba zaň platiť daň obecnému úradu. Pri kolaudácii treba na to pamätať

Zdroj: www.4-construction.com/sk/vzde­lavanie-kniznica/clanok/pod­krovie-alebo-co-by-ste-mali-o-nom-vediet/

0 Nominácie Nahlásiť

Otázka nemá žiadne ďalšie odpovede.Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
Elektrikář

Hlavně nešetřít na izolaci teplo utíka každou škvírkou do oken použít teroskla.Držím palec ať se vám to povede. Elketro instalaci udělat tak Aby šlo ve spodní místnosti rosvítit u dveří. U schodů i nahoře. A horní světla vypnout také dole, aby se tam nemuselo vracet když si vzpomenete až dole. Jsou na to křížové a schodišťové vypínače Elektrikář. Pokud by jste chtěli poradit víc na profilu mám mail.

před 5051 dňami Odpovedať Nahlásiť
Avatar užívateľa
Elektrikář

Je to možnost jak zvětšit podlahovou plochu bytu získat zajímavé prostory pro sebe děti, jako pracovnu nebo ložnice pro návštěvy. Nejlépe se poradit se stavitelem nebo architektem. Dporučuji také v tomto prostoru udělat sociální zařízení. Běhat si pro každou skleničku vody a toaletu o patro níž je otrava.

před 5051 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Bývanie a záhrada