Avatar užívateľa
anonym

Čo zápal zvukovodu?

Dnes sa naša malinká stažovala na šialenú bolesť ucha, po návšteve malo hovoriacej pani doktorky vyskytlo, že ide o zápal zvukovodu. Rada by som o to vedela niečo viac. Aké ma príznaky? Ako dlho sa lieči? A čo to spôsobuje?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4954 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
jozo

Infekcia sa dostáva do stredného ucha Eustachovou trubicou, ktorá spája stredné ucho s nosohltanom a zároveň slúži k jeho drenáži. Zápal blokuje túto trubicu pri nádche, kde sa množia v strednom uchu baktérie a vytvára sa hnis, ktorý tlakom na bubienok vyvoláva silné bolesti.
Príznaky:

  • trhavá alebo pulzujúca bolesť v uchu alebo pri ťahu na boltec
  • svrbenie alebo tlak v uchu
  • zhoršenie sluchu, zalahnutie, praskanie
  • krvavý, hnisavý alebo číry výtok

Bolesť ucha spôsobuje zápal vyvolaný vírusmi, baktériami alebo plesňami vo zvukovode. Vhodným prostredím sú alergie, zápal horných ciest dýchacích a vlhkosť vo zvukovode.
Liečba: antibiotika. Cesnakový olej, levanduľový olej sa aplikujú pri menších problémoch a zmierňujú bolesť. Pri zápale stredného ucha skúste inhalovať pary s eukalyptovým olejom, ktoré pomôžu uvolniť Eustachovú trubicu a znížiť tlak v strednom uchu.
K zmierneniu bolestí pri zápale zvukovodu pomôže teplý obklad z vonku, pri zápale stredného ucha zase studený obklad. Nikdy nekvapkajte do ucha peroxid vodíka, pretože môžete poškodiť zvukovod.

Zdroj: www.femme.sk/in­dex.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=534:bo­lesti_ucha&ca­tid=32:zdravi­eaktualne&Ite­mid=39

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Zdravie