Avatar užívateľa
veronikaiq

Čo so zahradov v jeseni?

Blíži sa zima a my bývame v domčeku len rok, tak nevieme čo zo zahradov, keď už na nej žiadnu úrodu nemáme. Ako zazimovať zahradu? Čo veštko je potrebné na zahrade spraviť, aby sa v jari a lete mohla opäť používať? ako ju treba zazimovať?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5035 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
lienka

Pôda v zimných mesiacoch si musí oddýchnuť. Treba jej dodať odčerpané živiny a pripraviť ju tak, aby načerpala zásobu vody na novú sezónu a využila mráz na zlepšenie svojej štruktúry. V prvom kroku sa však treba zbaviť vytrvalých burín. Obzvlášť tých, ktoré sa rozmnožujú koreňovými odrezkami.
Začnite vnímať hriadky ako celok a myslite na to, že chodníčky patria každý rok na nové miesto. Preto ich pri hnojení nevynechávajte z hry. Rozhádžte po celej ploche kompost, pridajte živiny vo forme vyzretého hnoja a zbavte sa na ploche trávy z posledného kosenia a lístia z orecha, ktorému sa v komposte darí rozkladať iba pomaly.
Tesne pred príchodom mrazov sa treba pustiť do rýľovania. Veľké hrudy, ktoré vznikli spracovaním pôdy na hĺbku rýľa, otvoria vode a vzduchu cestu do hlbších vrstiev a vzniknuté dutiny zachytia zimnú zrážkovú vodu. Pomôže aj mráz. Ten postupne rozdrobí hrudy na menšie časti, ktoré bude možné na jar zapracovať do roviny. Prevrátená zemina schová semienka burín do neaktívnej hĺbky a prispeje k nižšej populácii zimujúcich škodcov. Čím neskoršie sa rozhodnete rýľovať, tým viac škodcov zničíte.

Zdroj: www.domacnost­.sme.sk/c/556447­6/ako-zazimovat-zahradu.html

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Bývanie a záhrada